piątek, 8 lipca 2011

Szlak Renesansu w Małopolsce 10 lipca 2011


Już w niedzielę kolejne spotkania z kulturą renesansu. Tym razem odwiedzimy Zamek w Suchej Beskidzkiej, Zamek na Mirowie w Książu Wielkim oraz Zamek w Pieskowej Skale.

Program Szlaku Renesansu 10 lipca 2011



Zamek w Suchej Beskidzkiej i Zamek na Mirowie w Książu Wielkim



Na zamkach w Suchej Beskidzkiej i w Książu Wielkim, od 10.00 do 15.00, o każdej pełnej godzinie, zwiedzających zostaną nieodpłatnie oprowadzeni przez przewodników po tych obiektach oraz będą mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących zwiedzaniu.

O godz. 10.00 Barbara Woźniak wygłosi wykład pt. Od dworu obronnego Castiglione-Suskich do renesansowej rezydencji magnackiej Komorowskich, a o godz. 13.00 udostępniona zostanie Kaplica Konfederatów Barskich na Górze Jasień. Będzie można także obejrzeć ekspozycję etnograficzną związaną z tradycyjną kulturą ludową Górali Babiogórskich i Żywieckich w tzw. Domku Ogrodnika.

Odwiedzający Zamek na Mirowie w Książu Wielkim zostaną natomiast zaproszeni do udziału w bogatym programie zabaw renesansowych proponowanych przez Bractwo Rycerskie.

Zamek w Pieskowej Skale



Na Zamku w Pieskowej Skale zwiedzanie będzie odpłatne, ale o godz. 13.00 będzie można bezpłatnie wysłuchać koncertu Kapeli Dworskiej Consortium Sedinum pt. "L'art de la dance" - formy taneczne od XV do XVII wieku. Wstęp na koncert odbywać się będzie na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w Punkcie Informacji Miejskiej w Krakowie przy ul. św. Jana 2 od 7 lipca oraz na Zamku w Pieskowej Skale przed koncertem.

Kapela Consortium Sedinum wykonuje muzykę od renesansu po klasycyzm na instrumentach historycznych, sięgając często po utwory mało znane, współcześnie nie publikowane i niedawno odkryte. Wystąpią: Radosław Kamieniarz – skrzypce barokowe, Marzena Matyaszek – skrzypce barokowe, Piotr Chrupek – altówka barokowa, Maciej Łukaszuk – wiolonczela barokowa oraz Urszula Stawicka – klawesyn

Program: Michael Praetorius, wybór tańców ze zbioru Terpsichore Musarum; Antonio Vivaldi, Concerto Rustico” G-dur na smyczki i continuo RV 151 oraz Presto – Adagio- Allegro; Pietro Antonio Locatelli, Concerto g-moll na smyczki i basso continuo oraz Largo- Allemanda- Sarabanda- Gavotta;
Georg Philipp Telemann, Suite in D "La Lyra" na smyczki i continuo.TWV 55 oraz Ouverture - Menuets I, II - La Vielle - Sicilienne, - Rondeau - -Bourrees I, II, - Gigue.

Do wszystkich obiektów należy dojechać indywidualnie.

Więcej na www.szlakrensansu.pl

Brak komentarzy: