tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

piątek, 4 stycznia 2008

Tyskie Muzeum Piwowarstwa


Tychy Muzeum PiwaTychy Muzeum Browarnictwa

Jest taka miejscowość w Polsce jak Tychy. To w tym mieście produkowane jest od 1629 roku piwo. Jest zatem jednym z najstarszych piw w naszym państwie.

TYSKIE, bo taką nosi nazwę to piwo, jest marką wytwarzaną w Tyskich Browarach Książęcych, będących częścią koncernu Kompania Piwowarska SA.


Tyskie Muzeum PiwaMuzeum Piwa w Tychach

Muzeum Browarnictwa w TychachNa terenie Tyskich Browarów Książęcych znajduje się Muzeum Piwowarstwa. Warto tam zajrzeć, aby dowiedzieć się więcej - z czego, jak i w czym produkowane jest piwo.

W salach muzealnych można zobaczyć dużą kolekcję butelek, beczki dębowe do przechowywania piwa, różnego rodzaju kufle, podstawki, etykiety, kapsle. Przewodnik opowie jak kształtowała się historia powstawania wzorów i kształtów na butelkach.

W sali kinowej obejrzycie film o historii Ziemi Pszczyńskiej. Prezentowany jest on w trójwymiarze. Przedstawia pierwszego właściciela Tyskich Browarów Książęcych oraz jego siedzibę na zamku w Pszczynie.

Przewodnik pokazuje zabytkową warzelnię, piwnice pod tankofermentorami oraz linie rozlewnicze znajdujące się w nowej części browaru.

Na zakończenie zwiedzania, ku uciesze wszystkich, goście zapraszani są do pubu w piwnicach muzeum. Tam każdy otrzymuje do skosztowania świeżo wyprodukowane piwko :)

Zobacz: 2009 - ROK PIWA

Zobacz też: Tyskie Browarium

Brak komentarzy: