poniedziałek, 20 lutego 2012

Fuerteventura [przewodnik]


Fuerteventura, jako najstarsza z Wysp Kanaryjskich, podobnie jak pozostałe z wysp - była regularnie odwiedzana, zasiedlana lub najeżdżana przez wszystkie kultury śródziemnomorskie dysponujące łodziami. Zdarzało się nawet, że kilka ludów z północnej Europy usiłowało zawładnąć wyspami, jednak pomimo tylu nacisków ze strony zachłannych sąsiadów, "Kanary" są nadal hiszpańskie. Mimo wszystko dawne kultury pozostawiły po sobie liczne pałace, wiatraki, fortece.

Fuerteventura – najbardziej bezludna wśród archipelagu Wysp Kanaryjskich. Poznajmy zatem co kryje w sobie to niezwykłe miejsce, do którego przybywają tak licznie turyści z całego świata.

Fuerteventura Zamek Wieża
Wieża / Zamek w El Castillo - Torre de San Buenaventura 

Loty Fuerteventurę

Z dostaniem się na wyspę nie ma najmniejszego problemu, gdyż znajduje się tam międzynarodowe lotnisko, a loty są dostępne również z Polski. Lotnisko na Fuerteventurze znajduje się w Calle del Matorral, Puerto del Rosario, Hiszpania

Klimat

Wyspa usytuowana niecałe 100 km od afrykańskiego Maroka, mniej więcej na tej samej wysokości co Floryda i Meksyk, dzięki czemu jej łagodny klimat i zróżnicowany krajobraz przyciąga tłumy spragnionych ciszy i wypoczynku. Co ważne, temperatura nawet w szczycie sezonu nie jest zbyt uporczywe wysoka, bo ok. 25 st. C.

Plaże Fuerteventura

Wyspa posiada najdłuższą linię brzegową, tj. około 340 km złocistego wybrzeża, oblewanego przez turkusowe wody Atlantyku. I to właśnie dzięki tym rajskim plażom, Fuerteventura jest poważną konkurencją dla pozostałych Wysp Kanaryjskich.

Plaża Cofete
Plaża Cofete na Fuerteventurze

Uważane za najpiękniejsze w Europie plaże znajdują się na południowym półwyspie Jandia, zaś największe wydmy w północnym Corralejo. Są to jednocześnie dwa dominujące kurorty turystyczne na wyspie. Oferują turystom również rozrywki w postaci dyskotek do białego rana, urokliwe, nieco spokojniejsze restauracje czy też zakamarki miasteczek możliwe do odkrycia tylko przez zakochanych.

Wyspa Wiatru

Fuerteventura nazywana jest przez niektórych „Wyspą Wiatru”. Nie bez powodu, bowiem istnieją tutaj wymarzone warunki do uprawiania windsurfingu, zwłaszcza na południowym wybrzeżu wyspy Costa Calma. W ogóle cała infrastruktura związana ze sportami wodnymi jest rozwinięta na wysokim poziomie.

Fuerteventura windsurfing
Windsurfing na Fuerteventura

Wycieczki z Fuertaventury

Lokalni wyspiarze oferują swoim gościom liczne atrakcje, takie jak wycieczki do najstarszych miejscowości na wyspie (El Cotiilo – niegdyś siedziba króla Guanczów – Guixe), rejsy na małą wulkaniczną wysepkę Los Lobos czy na sąsiednią, nieco większą Lanzarote. Wart do odwiedzenia jest również park tematyczny La Latija z ogrodem kaktusowym i parkiem egzotycznych ptaków oraz najpiękniejszy na archipelagu – Podwodny Park Narodowy.

Latarnia morska Fuerteventura
Latarnia morska El Cotillo

Możemy wyskoczyć na Lanzarote

Mapa FuerteventuraPrzewodnik po Fuerteventura


Wyspy Kanaryjskie Przewodnik

Wyspy Kanaryjskie. #Travel&Style


Autor: Berenika Wilczyńska
Wydanie 1
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża
Liczba stron: 354

Ciekawy i praktyczny przewodnik po Fuerteventura i innych Wyspach Kanaryjskich.

Zamów teraz ten przewodnik >>

Brak komentarzy: