niedziela, 15 lipca 2012

Współpraca z blogiem podróżniczym


Każdego dnia ten blog staje się lepszy. Dzięki Wam. Jeśli jeszcze nasze drogi się rozmijają, możemy to nadrobić. Poniżej kilka pomysłów na naszą współpracę:

Dla Ciebie Drogi Czytelniku i Blogerze


Jeżeli podoba Ci się mój blog, zapraszam do współpracy - czy to poprzez nadsyłanie porad, relacji z podróży, czy kliknięcie "Lubię to" (przycisk jest tuż obok albo na profilu Facebooka). To motywuje mnie do dalszego dostarczania Wam pomocy i rozrywki związanych z podróżami. Dla Czytelników zwykle mam choćby drobne upominki za fajne relacje (mapy, przewodniki, gadżety).

Posty gościnne o podróżach

Jeśli prowadzisz swojego bloga lub serwis o podróżach i chciałbyś się pochwalić swoją wiedzą, napisz artykuł gościnny do Praktycznego Przewodnikach. Z chęcią publikuję informacje, relacje, zdjęcia z wycieczek, które pomagają w podróżowaniu. Takie teksty zawsze mogą liczyć na informację o autorze i linka do jego strony. Wyślij od razu swój gotowy tekst na praktyczny.przewodnik@gmail.com - będzie szybciej. Zdjęcia najlepiej jeśli będą miały szerokość 600px.
Nie publikuję tekstów typowo reklamowych - od tego jest płatna współpraca (reklama, np. bannery).
Kasuję także informacje prasowe, które tylko zapychają mi skrzynkę.

Praktyki

Z otwartymi ramionami przyjmuję tych, którzy chcieliby nauczyć się lepiej pisać, edytować zdjęcia czy tworzyć mapy. Prowadzenie bloga to zajęcie nie wymagające biura, dlatego praktyki prowadzimy zdalnie - kontaktując się przez Skype'a czy maila, a raz na jakiś czas spotykając. Parę osób miało już okazję odebrać szlify blogerskie i teraz z sukcesami kontynuuje swoją przygodę z dziennikarstwem i marketingiem. Dołącz do nich i Ty! Napisz do mnie :)

Dla firm i instytucji


Wszystkich tych, którzy pracują w firmach i instytucjach związanych z turystyką zapraszam do pomyślenia o bliższej współpracy. Często jest tak, że w niektóre miejsca nie jestem w stanie dojechać bez pomocy innych. Jeżeli jesteście w stanie wesprzeć mnie w organizacji wyjazdu do Waszego pensjonatu, swojej miejscowości lub chcielibyście, aby opisać miejsce, do którego jeździcie - napiszcie.

Współpraca z miastami

Jest tyle pięknych miejsc w Polsce i na świecie, że nim do wszystkich dotrę, może minąć trochę czasu ;) Pomaga mi w tym pomoc w dojeździe (lub locie) oraz zapewnienie noclegu - na organizację obu tych rzeczy schodzi zwykle najwięcej czasu. Być może któryś z pracowników jest w stanie zabrać mnie z Krakowa? Może potraficie wskazać promocję na noclegi? Jeśli reprezentujesz instytucje promujące kulturę i turystykę, napisz do mnie na praktyczny.przewodnik@gmail.com

Współpraca z firmami turystycznymi

Dla takiego blogera jak ja, który nie pracuje w dużej gazecie podróżniczej, telewizji czy po prostu dużym medium, podróżowanie zawsze oznacza konieczność finansowego przygotowania do wyprawy. Mimo iż zwykle poluję na promocje lotów, zniżki w hotelach czy karty rabatowe na zwiedzanie atrakcji turystycznych, pewne koszty zawsze trzeba ponieść. Z drugiej strony - biura podróży, linie lotnicze czy hotele, zwykle mają wolne miejsca, które się nie sprzedały. Być może warto wykorzystać taką okazję na promocję swojej oferty, zabierając mnie "na pokład"?
Zwykle możesz liczyć na naszą obiektywną relację z podróży. Nie pozwalam, by ktoś wpływał na kształt artykułu. Zazwyczaj jednak patrzę na pozytywy wyjazdu. Myślę, że Ci, z którymi współpracowałem, są zadowoleni z efektu.
Jeśli chcecie angażować się w mniejszym stopniu, możecie zostać sponsorami naszych akcji wakacyjnych, zimowych i krajoznawczych.

Współpraca z firmami pozostałych branż

To oczywiste, że podróżnik potrzebuje biletu i dachu nad głową, ale także inne rzeczy są mu przydatne. Zużywamy duże ilości sprzętu turystycznego, elektroniki (aparaty, kamery, a nawet komputery) i... kremu do opalania ;) Dlatego jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi firmami. Porady dla Czytelników wymagają od nas testowania różnych sprzętów, dlatego jeśli chcesz, abyśmy sprawdzili Twoje produkty w "akcji", napisz.

Współpraca z mediami, dziennikarzami

Jeżeli potrzebujesz wypowiedzi do artykułu lub gościa do programu, napisz do mnie na praktyczny.przewodnik@gmail.com - na pilne maile zwykle odpowiadam natychmiast. Śledź także blog w poszukiwaniu naszych planów - jeśli potrzebujesz relacji z naszego wyjazdu, uzyskać bezpośrednią relację na żywo z fiesty lub po prostu chcesz nadać nam patronat swojej redakcji, skontaktuj się bez wahania.

Konkursy i promocje

Z chęcią organizuję też konkursy, w których Czytelnicy mogą wygrać ciekawe nagrody, noclegi lub wycieczki, rozwinąć swoją wiedzę lub po prostu fajnie się zabawić.

Możemy też wspólnie zorganizować promocje - na przykład przygotować rabat na Twoje usługi dla naszych Czytelników.

Przykładów współpracy jest już wiele

Jeśli śledzisz naszego bloga, wiesz, z kim współpracowaliśmy - śmiało pytaj ich o zdanie. Jeśli jeszcze nie czytasz regularnie Praktycznego Przewodnika - zacznij! :)

Codziennie odwiedza nas ponad 1000 Czytelników zainteresowanych podróżami [lipiec 2012]. Dlatego warto pokazać u nas swoje artykuły, produkty i usługi.

Kontakt

Pomóżmy sobie podróżować!
Zapraszam do współpracy - napisz: praktyczny.przewodnik@gmail.com

Wakacje na Facebooku - polub mnie!
Promocje turystyczne


Brak komentarzy: