poniedziałek, 15 grudnia 2014

Gdzie na długi weekend? [pomysły, kalendarz i daty urlopu]


Pomysły, gdzie pojechać na długi weekend w 2015 roku. Zobacz kalendarz weekendów i daty na urlop, aby zaplanować, kiedy wyjechać na krótkie wakacje. Czekam też na Twoją propozycję wyjazdów świątecznych i city breaków w długie weekendy.

Długie weekendy 2015

Kiedy są długie weekendy w 2015 roku?

Zobacz obrazek z kalendarzem świąt 2015 i propozycje dni wolnych, które powinniście zamówić u swoich szefów, aby mieć wydłużoną majówkę lub weekendy czerwcowy czy sierpniowy. Dzięki temu, że weźmiecie parę dni dodatkowego urlopu, możecie bezkarnie spędzić długie tygodnie na wycieczkach krajowych i za granicę. Jak to zrobić? Oto konkretne wyliczenia i daty - zobacz kalendarz weekendów:

Długie weekendy 2015 kiedy

W 2015 roku mamy kilka długich weekendów:
  • do 11 stycznia - długi weekend styczniowy (2 i 5 oraz 7-9 stycznia - łącznie 5 dni urlopu po Nowym Roku oprócz Trzech Króli)
  • 4-6 kwietnia: długi weekend w Wielkanoc (sobota, niedziela, poniedziałek)
  • 1-3 maja: majówka 2015 (długi weekend majowy: piątek-niedziela)
  • 4-7 czerwca: Boże Ciało 2015 (długi weekend czerwcowy: czwartek-niedziela, piątek to 1 dzień urlopu)
  • 15-16 sierpnia: długi weekend sierpniowy to niestety raczej zwykły weekend sobota-niedziela
  • 1 listopada: długi weekend listopadowy we Wszystkich Świętych - brak, bo wypada w niedzielę
  • 7-15 listopada: długi weekend listopadowy wokół Święta Niepodległości 11 listopada (4 dni urlopu: 9 i 10 oraz 12 i 13 listopada)
  • maksymalnie od 25 grudnia do 10 stycznia: długi weekend grudniowy/styczniowy 2016 (Boże Narodzenie i Trzech Króli)
Szału zatem nie ma, ale coś uda się wokół tych dni stworzyć - zwłaszcza, jeśli dostaniecie w zamian za wolne soboty i niedziele inne dni wolne. Użyjcie ich rozsądnie, a możecie skonstruować ciekawe weekendy.

Pomysły na długie weekendy 2015


Specjalnie dla Ciebie wybrałem propozycje na każdy tani i udany długi weekend. Mam nadzieję, że poradnik dostarczy Ci inspiracji i konkretnych wskazówek na rok 2015. Życzę Ci udanych podróży i mini-wakacji!

Długi weekend styczniowy

Pierwszy z dłuższych odpoczynków mamy już na przełomie grudnia 2014 i stycznia 2015. W zasadzie po skończonej pracy 19 grudnia 2014 można przystąpić do nawet ponad trzytygodniowego urlopu - do 11 stycznia 2015. Kto ponegocjował z szefem albo jeszcze studiuje bądź uczy się w szkole, może w tych dniach poszaleć! Gdzie wyjechać na 3 tygodnie? Oj znalazłoby się wiele destynacji bliskich i odległych. Zima w Polsce - takie mam odczucie ostatnio - zaczyna się właśnie po świętach Bożego Narodzenia (a często wtedy jeszcze nie ma śniegu) i trwa do ferii zimowych 2015. To według mnie najlepszy czas, aby uciec z Polski do ciepłych krajów. I nie mam tu na myśli Malediwów, Indonezji czy Tajlandii, a nawet południowej Afryki, lecz miejsca znacznie bliższe - takie jak Malta, południe Hiszpanii, Cypr czy Wyspy Kanaryjskie (myli się ten, kto uważa te miejsca jedynie za długie plaże bez atrakcji turystycznych i kulturalnych!). Zacznijmy jednak przegląd miejsc na długi weekend styczniowy od pierwszego skojarzenia, czyli wyjazdu na karnawał! A dotrzemy do oczywistości - czyli nart w górach :)

Pomysły na długi weekend styczniowy 2015 za granicą:

Weekend styczniowy 2015

Karnawał w Rio de Janeiro [rozgrzewka]

Co prawda finał karnawału i największe wydarzenia mają miejsce 13-17 lutego 2015, ale i tak warto pod tym kątem patrzeć na nasze destynacje, bowiem okres rozrywkowy zaczyna się bezpośrednio po Bożym Narodzeniu (oficjalnie po Trzech Królach) i wydarzenia rozrywkowe z różnym nasileniem trwają praktycznie od Sylwestra 2014/2015. Wielka fiesta karnawałowa w Brazylii w mieście Rio de Janeiro na Sambodromie to bodajże najgłośniejsza z tego typu imprez na świecie. Opisywaliśmy ją już parokrotnie i dlatego odeślemy Was do naszych postów po praktyczne szczegóły oraz relacje (kliknij w obrazek lub nagłówek).
zobacz też: Przewodnik po Brazylii i Rio de Janeiro

Karnawał w Europie ma najbarwniejszy obraz we włoskiej Wenecji, w niemieckiej Północnej Nadrenii Westfalii czy bułgarskim Perniku. Hitem jest jednak przede wszystkim Hiszpania i imprezy w takich miejscach jak Kadyks (Hiszpania kontynentalna) i Las Palmas de Gran Canaria. I to właśnie na słoneczne przez cały rok Wyspy Kanaryjskie przeniesiemy się teraz w poszukiwaniu styczniowego ciepła...

Wyspy Kanaryjskie zimą
Choć dla niektórych Kanary kojarzą się wyłącznie z piaskiem, plażą i kąpielami w morzu (lub hotelowym basenie), to warto polecieć tu choć raz, aby poznać prawdziwe, turystyczne również oblicze Islas Canarias. Wyspy Kanaryjskie z takimi przedstawicielkami jak Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote oraz ich mniej komercyjnymi sąsiadkami, to prawdziwe cuda natury. O wielu wyspach z tego archipelagu mówi się jako o kontynentach w miniaturze. Spotkamy na nich bowiem różne strefy klimatyczne oraz warunki atmosferyczne. Wszystko to dzięki znacznym wyniesieniom od brzegu morza do centrum wysp, które powstały z wynurzenia się wierzchołków wulkanów nad taflę morza. Poleciałem tam, zakochałem się (i w pogodzie, i w sjeście ;), a teraz serdecznie Wam polecam. Zwłaszcza dlatego, że doczekaliśmy się tanich lotów Ryanair z Warszawy na Wyspy Kanaryjskie. Więcej o tej okolicy przeczytasz w moim poście:
Wyspy Kanaryjskie na wakacje [przewodnik]
Wyspy Kanaryjskie


Zimą na narty
Może nie warto uciekać do ciepłych krajów. Jak zorganizować narciarską wyprawę. Dokąd pojechać na narty w sezonie zima 2014/2015? Powinieneś znaleźć ciekawe stoki narciarskie w Polsce czy może lepiej za granicą? O tym opowiadamy w poście: Zima 2014/2015
Zima Weekend
Pomysły na długi weekend styczniowy 2015 w Polsce:

Wieliczka
W wielickich podziemiach, a dokładnie w Kopalni Soli w Wieliczce może być w te dni nawet cieplej niż na zewnątrz. W lecie mamy możliwość schłodzić się i schronić przed upałem na powierzchni, a zimą wręcz ogrzać podczas zwiedzania. Z pewnością już nieraz słyszeliście, a może nawet czytaliście na moim blogu podróżniczym o tej atrakcji turystycznej. Może pora w końcu tu przyjechać? Szczegóły znajdziesz tutaj:
Wieliczka [przewodnik, atrakcje turystyczne]
Długi weekend styczniowy Polska


Zostajesz w domu? Poznaj język angielski za darmo
Angielski wakacje

Jeśli dużo wcześniej nie zaplanowaliście wyjazdów na styczeń 2015, możecie utknąć w domu. Oczywiście polecam serdecznie ruszenie się od stołu i od zapasów jedzenia oraz przetworów poświątecznych, ale jeśli jesteście odrobinę ociężali i nic Wam się nie chce, najlepsze co zrobicie, to nauczycie się języka obcego. Nic tak nie otwiera drzwi i granic, jak możliwość porozumienia się w języku ojczystym wizytowanych gości. Serdecznie polecam bezpłatne aplikacje mobilne, które pomagałem tworzyć - szczegóły znajdziesz na www.uczsiejezyka.pl (nauka języków obcych) oraz na www.mojerozmowki.pl (rozmówki językowe). Tam także zestawy informacji i poradników, gdzie znaleźć fiszki w PDF za darmo i inne pomoce naukowe.


Długi weekend wielkanocny 2015

W Wielkanoc 2015 mamy raptem trzy dni wolnego, które zapewne wykorzystacie na podróż do domów i rodzin, ale może uda Wam się trochę cieplejsze dni wykorzystać na zwiedzanie Polski? Skupimy się zwłaszcza na wschodniej części naszego kraju. Sprawdźmy, co można zrobić między 4 a 6 kwietnia:

Bieszczady
Są to góry dla wszystkich - w tym dla początkujących. Spacerując po Bieszczadach mamy możliwość obcowania z piękną naturą, a także znaleźć się blisko sąsiednich państw - to już prawie jak wycieczka międzynarodowa. Najlepiej wierzchołki i doliny opisaliście w naszym zeszłorocznym konkursie wakacyjnym, a więc oddam głos Wam: Bieszczady [relacja z podróży na wakacje]
Wielkanoc w górach


Lublin
Miasto coraz bardziej prędzej rozwijające się - łączące przyrodę z rosnącą gospodarką. Warto przejść się po pięknej starówce i podziwiać między innymi takie atrakcje turystyczne jak Zamek Lubelski, Brama Rybna, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Ostatnio miasto uzyskało lotnisko i teraz można dotrzeć tam poprzez tanie loty do lotniska Lublin-Świdnik.


zobacz też: Wielkanoc [zwyczaje i tradycje]

Wrocław
Wrocław weekendowo

Jedno z piękniejszych polskich miast. Krakowianie pewnie mi nie wybaczą, ale jest tutaj może nawet ładniej niż w naszym mieście ;) Blisko z południa naszego kraju oraz z całego Dolnego Śląska. Teraz da się tutaj także dolecieć Ryanairem z Warszawy oraz Eurolotem z Gdańska. Noclegi da się znaleźć dość tanio i dobrej jakości.

Kielce
Polska Weekend

Miasto na północny wschód od Krakowa i południowy zachód od Radomia. Można się tu dostać pociągiem lub autobusem, w tym tanimi liniami autokarowymi. To baza wypadowa w Góry Świętokrzyskie, bogata w interesujące atrakcje turystyczne oraz miejsca rozrywki dla dorosłych i dzieci, takie jak Muzeum Zabawek i Zabawy.

Poznań
Poznań wielkanoc

Dla biegaczy i zwolenników aktywnego wypoczynku polecam Maltę. Do Poznania najbliżej jest znad morza. Poznań nie ma krajowych połączeń lotniczych tanimi liniami, więc pozostaje dojazd własnym transportem, autokarem lub pociągiem.Majówka 2015 - Długi weekend majowy

Gdzie możemy udać się na majówkę 2015? Jakie możemy mieć pomysły na długi weekend majowy? Sprawdź!

Florencja
Majówka 2015

Stolica Toskanii leżąca nad rzeką Arno. We Florencji możemy podziwiać prace Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy Machiavellego. Warto przyjechać choćby dla nich, ale także dla Mostu Złotników i pięknej panoramy z Katedrą w centralnym punkcie. Z pewnością słyszeliście o tym mieście, więc może w majówkę 2015 przyjdzie pora na jej odwiedziny?

Piza
Piza weekend

Piza leży na zachodnim wybrzeżu Włoch, na północy Półwyspu Apenińskiego. Słynie z Krzywej Wieży, którą możesz zobaczyć na powyższym zdjęciu. Ale nie tylko dla Torre Pendente (to jej nazwa po włosku) warto przylecieć do Pizy. Jest więcej ciekawych atrakcji turystycznych, a w pobliżu leżą inne świetne miejscowości. Takie jak wypoczynkowe Viareggio, Florencja, Livorno, Lucca i Pistoia. Nie wspominając już o Genui i krainie nadmorskich miasteczek Cinque Terre - o tym w następnym punkcie.

Cinque Terre
Cinque Terre

Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, do którego mamy przecież bardzo blisko! Park Narodowy "Pięć Lądów" leży w zachodnich Włoszech w Ligurii, w prowincji La Spezia. Mianem Cinque Terre określany jest fragment skalistego wybrzeża wraz z wkomponowanymi w nie pięcioma miejscowościami: Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia, Manarola. Przestań już to czytać i przejdź do reportażu ze wspaniałymi fotkami! Zaczniesz pakować się już dziś :)

Muszyna
Długi weekend w polskich górach

Jeśli ktoś lubi tetniące życiem miejscowości, gdzie tłum i gwar towarzyszy nam przez cały dzień, to zdecydowanie lepiej będzie się czuł w pobliskiej Krynicy. Jednak kiedy chcemy budzić się i zasypiać słysząc szum rzeki i odgłosy życia bardziej utożsamiane z wiejskimi, to właśnie w Muszynie wypoczniemy znakomicie. Czas tu płynie wolno, leniwie - typowo urlopowo. Przybądźcie i sprawdźcie Muszynę - dla zmęczonych mieszczuchów to idealne miejsce na wypoczynek i złapanie oddechu od aglomeracji. Na zdjęciu drewniany kościół w pobliskiej miejscowości Milik.

Dortmund [Niemcy]
Weekend majowy

Zupełnie inny klimat, bo industrialny, czeka na nas w Dortmundzie i Zagłębiu Ruhry. Ale uwaga! Myliłby się ten, kto posądzałby te rejony tylko o kopalnie, huty i smog powietrzu (jak w Krakowie). Pamiętam, jak zgubiliśmy się w lesie w pobliżu jednej z kopalni między obrzeżami a centrum Dortmundu. Także okolice stadionu Borussia Dortmund i Westfallenhalle są pełne zieleni. Warto zdecydować się na wizytę w tych rejonach wiosną, choć ceny w Niemczech dla ludzi, którzy nie zarabiają w euro, mogą być nieco ciężkie do udźwignięcia. Ale raz dacie radę ;)


Boże Ciało 2015 - Długi weekend czerwcowy

To jeden z dłuższych weekendów w tym roku, dlatego wybierzcie podróż w tym okresie naprawdę dobrze. Może warto zrobić sobie małe włoskie wakacje w czerwcu? Oto nasze propozycje na Włochy!

Orvieto [Włochy]
Boże Ciało 2015

To tutaj koncentruje się kult Bożego Ciała. Na placu Piazza del Duomo stoi XIV-wieczna Katedra Duomo w Orvieto, która kryje wewnątrz cenne relikwie: hostię i kapłański korporał. W 1263 roku, podczas mszy, z trzymanej przez księdza hostii na płótno i posadzkę popłynęła krew.

Pistoia i Lucca [Włochy] oraz kurort Viareggio
Długi weekend czerwcowy

Jeśli nie było Wam po drodze w ramach Majówki do Włoch, może teraz? W okolicach opisywanych już miast w Toskanii, znajdują się tam też takie miejscowości jak Pistoia i Lucca. Niedaleko są też Massa i Carrara. Najważniejszym jednak punktem wycieczek w ramach krótkiego przedwakacyjnego wypoczynku będzie jednak Viareggio - kurort nadmorski w pobliżu Pizy. Przeczytaj i przemyśl!

Legoland Billund [Dania]
Dzień dziecka 2015

Świetnym pomysłem na długi czerwcowy weekend, zwłaszcza dla tych z Was, którzy mają dzieci, może być wyjazd do Legolandu w duńskiej miejscowości Billund. Znajdziemy tutaj wszystko to, co zaciekawi pociechy (a pewnie i nas ;). Są oczywiście klocki, ale też parki miniaturowych budowli stworzonych z tego budulca. Są też kraina Duplo, Legoredo Town z kolejką przez krainę Indian i kowbojów, Piratland ze statkiem pirackim, Knights Kingdom z zamkiem rycerskim, a także Lego Mindstorms z grami komputerowymi i akwarium Atlantis. A i to nie wszystkie atrakcje. Można połączyć z obchodzeniem Dnia Dziecka 2015.


Wakacje 2015

Jeśli mówimy o okresach wypoczynku, nadmieńmy tylko trochę o najfajniejszym czasie roku - lato i wakacje 2015. Tylko wspomnę parę miejscówek:

Zakynthos
Zakynthos

Świetna miejscówka na Morzu Śródziemnym, należąca do Wysp Greckich. Zakynthos zaprasza na niezapomniane atrakcje turystyczne oraz piękne plaże z krystalicznie czystą, błękitną wodą. Do tego możliwość spotkania dziewiczej wciąż przyrody, w tym słynnych żółwi!

Barcelona
Barcelona

Stolica Katalonii zapewnia mnóstwo atrakcji dla ciała i duszy. Barcelona oferuje zarówno wzgórza, jak i długie plaże, w tym dla naturystów i osób LGBT. W pobliżu są takie kurorty jak Sitges oraz całe wybrzeże Costa Brava. Kto nie był, niech szuka taniego lotu i odkrywa ten region Hiszpanii (wciąż).

oraz: Islandia | Bilbao, Kraj Basków [Hiszpania] | Ateny i starożytna Grecja | Góra Athos w Grecji | Czarnogóra i szczyt Bobotov Kuk

- warto także przeczytać post Praca sezonowa za granicą [dokąd jechać?]


Długi weekend sierpniowy 2015

Mamy zaledwie dwa dni - sobotę i niedzielę, a więc to raczej zwykły weekend. Niemniej jednak możemy spróbować się na krótki sierpniowy city break.

Kraków
Kraków na weekend

Że niby oklepany temat i dobrze znane miejsce? Warto poznać Kraków od innej strony. Ostatnio coraz częściej określane jest przydomkami slow city (powolne miasto) oraz friendly city (miasto przyjazne). Czas tu jakby płynie wolniej, a wyznaczane hejnałem godziny rozciągają się, pozwalając na relaks i odwiedzenie niezwykłych miejsc. Dwie twarze Krakowa, piękne zabytki i miejsca, gdzie książka i kawa, ale też dobra muzyka i imprezy to najlepsi przyjaciele. W sam raz na weekend.

Irlandia
Weekend sierpniowy

Irlandia to nie tylko kraj, gdzie pracuje wielu Polaków. To także państwo pełne zadziwiającej natury. The Gap of Dunloe to wąska dolina między górami Macgillycuddy's Reeks i Purple Mountain. Ma 11 kilometrów długości z północy na południe. Jest tu pięć jezior. Okolica wygląda spektakularnie w bezchmurną noc, ale także i w dzień. Weź pod uwagę, jeśli lecisz odwiedzić rodzinę lub znajomych.

Norwegia
Weekend sierpniowy w Europie

Drogo, ale raz na jakiś czas warto. Zwłaszcza, żeby obejrzeć Oslo oraz Geirangerfjorden - fiord na zachodzie Norwegii, na południowym zachodzie regionu fiordów. Od 2005 roku region wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Fiord Geirangerfjorden jest długi na 15 kilometrów i głęboki na 600 metrów. Otaczają go skaliste, urwiste zbocza z wodospadami. Zobacz koniecznie ten post!

Szwecja [tani lot lub rejs promem]
Sztokholm na weekend
Na miejscu nie jest zbyt tanio, choć chyba mniej płacimy niż w Norwegii. Latem jednak Skandynawia jest bardziej łaskawa dla naszego portfela, bo ceny spadają. Warto wykorzystać tę porę roku na podróż do Szwecji także dlatego, że jest po prostu znośnie ciepło. Podobno na Gotlandii da się opalać i kąpać w Bałtyku. Tego jeszcze nie doświadczyliśmy, choć z chęcią spróbowalibyśmy. Polecamy jednak wizytę w Sztokholmie (tanie loty za prawdziwe grosze) oraz dopłynięcie promem do Ystad (Unity Line ze Świnoujścia) lub Karlskrony (Stena Line z Gdyni).

Parki rozrywki na weekend
Weekend w parku rozrywki

Ranking najlepszych parków rozrywki w Europie. Warto z wyprzedzeniem zaplanować wyjazd, aby cieszyć się najniższymi cenami i skorzystać z większej liczby atrakcji.

Długi weekend listopadowy 2015

1 listopada wypada w niedzielę, a więc długi weekend listopadowy we Wszystkich Świętych odpada. Ale za to między 7-15 listopada możemy wziąć do 4 dni urlopu i stworzyć wolny czas wokół Święta Niepodległości 11 listopada 2015. Oto kilka pomysłów na podróże w tym okresie.

Malta
Malta na weekend

Malta to jedno z najpiękniejszych miejsc Morza Śródziemnego. Na państwo składają się wyspy Malta, Gonzo i Comino. Stolicą kraju jest Valetta - od Jean de la Valette, który rozpoczął budowę tego miasta. Zakon Kawalerów Maltańskich - joanici - odcisnęli znaczące piętno na wyglądzie kraju. Malta jest drugim po Watykanie najbardziej katolickim krajem na świecie, a mimo to zaakceptowano tutaj związki partnerskie osób jednej płci. Jaka więc jest ta wyspa? Sprawdźcie w naszym reportażu z fotografiami atrakcji turystycznych.

Sycylia
Weekend listopadowy

Sycylia jest świetnym pomysłem weekendowym. W osobnym poście znajdziesz przewodnik po Sycylii oraz liczne zdjęcia, filmy i mapę wyspy. Zobaczycie popularne atrakcje turystyczne wyspy Sycylia z Palermo i wulkanem Etna na czele, a także mniej znane regiony, takie jak okolice lotniska Trapani, skalne miasto Erice czy pola soli w Marsala. Polecam!

Murcja
Długi weekend w Hiszpanii

Parque Regional Salinas de San Pedro del Pinatar w hiszpańskim regionie Murcja (Murcia) to miejsce, do którego przylatują flamingi różowe. Na powierzchni 2115 akrów mokrych terenów mogą wić gniazda i żyć nim nadejdzie zima. Warto przyjechać chociaż raz w życiu, bowiem w Europie rzadko można obejrzeć takie pejzaże i ptactwo.

Malaga [Andaluzja]
Hiszpania Długi weekend

Malaga to piękne miasto w Andaluzji na południu Hiszpanii. Malaga to stolica słynnego Wybrzeża Słońca - Costa del Sol. Na lotnisko dotrzemy tanimi liniami lotniczymi, samolotami dużych przewoźników oraz czarterami. Zamiast jednak przylatywać z biurem podróży, warto samemu zorganizować sobie wakacje w Andaluzji. Zobaczymy dzięki temu we własnym tempie i według własnych zainteresowań miejsca mniej znane, a urocze.
Warta obejrzenia jest też Sewilla, w której znajdziemy słynną budowlę - grzyb / parasol.Tanie loty weekendowe z Polski 2015


Wśród ciekawych połączeń lotniczych znajdziemy w tym roku między innymi znane i lubiane kierunki, a także nowości:

Ryanair
z Warszawa Modlin: między innymi Gdańsk, Wrocław, Liverpool, Manchester, Kopenhaga, Rzym i Bolonia
z Bydgoszczy: Dusseldorf-Weeze, Londyn Stansted, Birmingham, Dublin i Glasgow
z Gdańska: Warszawa, Kraków, Wrocław, Piza, Edynburg, Bristol, Alicante
z Katowic: Chania (Kreta) i Alicante (oraz UK i Irlandia)
z Krakowa i Wrocławia: wiele popularnych kierunków w Wielkiej Brytanii, Francji, Skandynawii, Niemczech, Hiszpanii czy Włoszech
z Poznania: Rzym, Barcelona Girona, Palma de Mallorca
z Lublina, Łodzi, Rzeszowa, Szczecina: raczej kierunki robotnicze / pracownicze

Wizzair
z Warszawy Chopin (Szopena): Lizbona, Alicante, Barcelona El Prat, Malta, Korfu, Katania (Sycylia), Tel Aviv, Larnaca, Budapeszt, Bourgas (Bułgaria), Kutaisi (Gruzja) oraz inne kierunki we Włoszech, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Skandynawii
z Gdańska: Barcelona, Rzym, Malta, Medolan i inne
z Katowic: Barcelona, Neapol, Tel Aviv, Rzym, Bourgas, Kutaisi, Kijów Żuliany i inne
z Poznania: Barcelona, Mediolan, Paryż Beauvais
ze Szczecina, Lublina i Wrocławia: mniej wakacyjne, a bardziej pracownicze kierunki

Eurolot
Tanie loty weekendowe
z polskich lotnisk: Bydgoszcz, Świnoujście (Heringsdorf), Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław
można podróżować po Polsce
lub udać się do ciekawych miast Europy: Amsterdam, Berno, Dubrownik, Split, Zadar, Dusseldorf, Helsinki, Kiszyniów, Mediolan, Zurych, Paryż Charles de Gaulle lub Beauvais, Rzym, Stuttgart, Zagrzeb

Tanie bilety na loty w długie weekendy
Jak oszczędzić? Oto kilka propozycji: Tanie bilety lotnicze
Tanie loty

Wszystkie aktualne promocje na tanie loty w Twoim smartfonie i tablecie!


Weekendy 2015 [inspiracje i porady]


Długi weekend grudniowy 2015 / styczniowy 2016
Możesz skorzystać z porad na górze artykułu. Albo sprawdź inne propozycje na blogu - skorzystaj z bocznego menu lub wyszukiwarki na górze witryny.

Pomysły weekendowe na Twoim smartfonie i tablecie
Poznaj i pobierz bezpłatne aplikacje mobilne dla turysty/podróżnika

Podróże na Facebooku
PodróżeTanie hotele na długi weekend
Porównaj oferty najlepszych hoteli i znajdź najniższą cenę:

Brak komentarzy: