tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 5 listopada 2009

Londyn - zwiedzanie - Camden


Camden (London Borough of Camden) jest jedną z dzielnic Londynu znajdującą się w jego północnej części. Położona jest na wschód od parku Regenta (Regent's Park), na południe od Kentish Town i Chalk Farm, na zachód od Barnsbury i na północ od King's Cross. Camden Town ma dostęp do linii metra Northern line. Są tu stacje kolejowa i przystanki autobusowe. Pod zdjęciami znajdziesz mapę i praktyczne wskazówki.

Camden w Londynie to miejsce pełne straganów, bazarów, marketów i sklepów ze starociami, ubraniami i innymi gadżetami. Znajduje się tutaj mieszanka kultur z całego świata, co pozwala na kupienie tutaj chyba wszystkiego, co chcemy. Kolorowe reklamy sklepowe całkiem nieźle komponują się z uroczymi kanałami i śluzami przecinającymi ten obszar. Warto pospacerować wzdłuż kanałów lub popływać barką po wodzie.

W okolicy Camden Town, stacji metra londyńskiego, znajduje się również szereg dyskotek i pubów. Dotrzeć tam można z centrum Londynu właśnie metrem wysiadając na stacji Camden Town.

Londyn CamdenLondyn Camden
Londyn Camden
Londyn Camden
Londyn Camden
Londyn Camden
Londyn Camden
Londyn Camden
Londyn Camden
Londyn Camden
Londyn Camden
Londyn Camden
Londyn Camden
Londyn CamdenLondyn Camden
Londyn CamdenJak widzicie, Camden Town jest znane jako niesamowity targ, gdzie można kupić stare stroje, niepokorne koszulki lub coś w stylu tatuażowym i kolczykowym. Tutaj grywa się głośną muzykę, chadza do mrocznych klubów i po mroczne ciuchy. Jak pisze październikowy The Times - ten obszar Londynu kojarzy się też z pijaństwem, a zupełnie nie kojarzy się z miejscem odpowiednim do wychowywania dzieci. Ale wbrew pozorom Camden staje się popularnym miejscem do życia dla mieszczuchów prowadzących "alternatywny styl życia". Camden słynie z klubów nocnych, takich jak Koko, Barfly, The Roundhouse, Marathon Bar, Jazz Cafe. Dobrze zjeść można w Camden Bar and Kitchen, Asakusa (kuchnia japońska), El Parador (bar tapas) oraz knajpach sieciowych.
Zobacz: Inne zdjęcia z Londynu


Brak komentarzy: