tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

poniedziałek, 8 marca 2010

Targi Wielkanocne i Festiwal Wielkanocny 2010 w Krakowie


Zobacz: Targi Wielkanocne 2011

Targi Wielkanocne 2010 w KrakowieKrakowskie Targi Wielkanocne trwać będą od 26 marca do 5 kwietnia 2010 roku. Jak co roku kiermasz wielkanocny usytuowany jest w Rynku Głównym. Otwarcie Targów Wielkanocnych nastąpi 27 marca o godzinie 12:00.

Targom wielkanocnym towarzyszyć będzie „Wielkanocny Małopolski Smak”. Przez cztery dni na stoiskach producentów żywności z całej Małopolski prezentowane będą świąteczne dania i produkty tradycyjne, charakterystyczne dla okresu Świąt Wielkiej Nocy. Specjałów będzie można spróbować w dniach od 26 do 29 marca w godzinach otwarcia Targów.

28 marca (niedziela) Stowarzyszenie Folklorystyczne „Teatr Regionalny” będzie prezentował wielkanocne obrzędy regionalne. Zespoły folklorystyczne spotkają się jak zwykle pod Barbakanem o godzinie 11:30 i w barwnym korowodzie palmowym przejdą ulicą Floriańską, koło kościoła Mariackiego pod kościółek Świętego Wojciecha, gdzie o godz. 11:45 nastąpi poświęcenie palm. Następnie zespoły prezentować się będą na estradzie w Rynku Głównym.

W Wielką Sobotę zorganizowany zostanie Stół Wielkanocny z pożywieniem dla ubogich i bezdomnych. Również w sobotę o godzinie 12:00 odbędzie się pokaz wielkanocnych stołów regionalnych i poświęcenie pokarmów wielkanocnych.

Z kolei 28 marca 2010 roku o godzinie 11:00, na Placu Wolnica w Krakowie odbędzie się Wielkanocny Festiwal Tradycji i Obrzędu 2010.

Więcej o Festiwalu na Placu Wolnica

Zobacz również: Zwyczaje i tradycje wielkanocne oraz imprezy w okresie Wielkanocnym

Brak komentarzy: