tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

niedziela, 11 kwietnia 2010

Jazda na nartach z dziećmi


Oto kilka porad dla osób, które chciałyby nauczyć swoje dziecko jeździć na nartach. Co założyć? Jak uczyć? O czym pamiętać i gdzie nocować?

Sprzęt narciarski dla dziecka


Zaopatrz swoje dziecko w dobre buty. Kask i narty możesz od kogoś odkupić lub wypożyczyć w ośrodku narciarskim (ale lepiej sprawdź, czy jest taka możliwość przed wyjazdem na stok).

Cena wypożyczenia nart waha się od 15 do 25 złotych za trzy godziny. Komplet (narty, buty, kijki) da się wypożyczyć za mniej niż 50 złotych za cały dzień.

Nauka jazdy na nartach dla dzieci


Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie instruktora narciarstwa, który umie dogadać się z dzieckiem, lub posłanie milusińskiego do szkółki narciarskiej. Nas pociecha może się nie słuchać i możemy ją nauczyć naszych błędów. Być może taki instruktor nauczy i nas czegoś pożytecznego. Cena lekcji z trenerem to 50-60 złotych za każdą godzinę. Całodniowy kurs to wydatek około 250 złotych.

Jaki nocleg wybrać?


Ceny w dobrych hotelach z polskich górach w pokojach rodzinnych (dwu- i trzypokojowych) kształtują się między 250-400 złotych. Warto spędzić kilka chwil na portalach z listami hoteli, aby wybrać najlepszą dla siebie ofertę.

Co spakować na wyjazd na narty z dzieckiem?


- nieprzemakalne i ciepłe ubrania
- solidne buty wspierające kostki
- kask
- termos na ciepłe napoje
- artykuły higieniczne
- leki
- okulary przeciwsłoneczne
- książeczki zdrowia, legitymacja szkolna
- numery telefonów do bliskich, do lekarza rodzinnego
Ta lista jest z pewnością niewystarczająca, pomyśl nad tym, co przyda się Tobie.

Brak komentarzy: