wtorek, 6 kwietnia 2010

Malaga - Hiszpania


Przedstawiamy relację z miasta Malaga, gdzie na Semana Santa (Wielki Tydzień) pojechała Asia.

Malaga


Malaga panorama miasta zdjęcia


"Do Malagi wybraliśmy się ze względu na obchodzony Semana Santa (Wielki Tydzień) będący jednym z najważniejszych wydarzeń w całym roku w Andaluzji. Zaczyna się od Niedzieli Palmowej, a kończy w Viernes Santo (Wielki Piątek). Wielki Czwartek i Piątek są dniami wolnymi od pracy. W odróżnieniu od polskich zwyczajów, w Hiszpanii nie chodzi się z przysłowiową "Święconką" ani nie kultywuje się "Śmingusa dyngusa", jest to normalny dzień pracy.

Podczas Semana Santa uwaga ludzi skupiona jest na barwnych procesjach z pokutnikami wyglądającymi jak członkowie Ku-Klux-Klan, ołtarzami Jezusa i Maryi niesionymi przez członków bractw, orkiestrami dodającymi im otuchy. Jest to czas smutku i zadumy, aczkolwiek połączony z życiem towarzyskim, spotykaniu się ze znajomymi w restauracjach, na procesjach.

Miałam także okazje zobaczyć procesje w Algeciras i chciałam je porównać z tymi w dużym mieście. W obydwu przypadkach każdego dnia było kilka defilad i wzbudzały one duże zainteresowanie, obserwatorzy ustawiali się na całej długości trasy, jednakże w Maladze były one większe zarówno pod względem liczby uczestników jak i częstotliwości, odstępy czasowe między poszczególnymi były krótsze.

W Maladze miałam okazję zwiedzić twierdze arabską Alcazaba, która swoimi rozmiarami jest znacznie mniejsza od tej w Granadzie, jednakże można z niej podziwiać równie przepiękny krajobraz miasta i wybrzeża. Katedra w Maladze wyglądem w środku zachwyca bogactwem złota począwszy od ogromnych ram obrazów przez pozłacane ołtarze aż po drobne detale. Poza tym odwiedziłam Muzeum Picassa, który urodził się w Maladze.

Plaże nad lazurowym morzem są usiane drobnymi kamieniami oraz pokruszonymi muszlami."


Semana Santa w hiszpańskiej Maladze (procesje bractw)

Semana Santa w Maladze Hiszpania

Semana Santa Malaga

Więcej: informacji i zdjęć z Semana Santa w Maladze i Algeciras


Port w Maladze

Malaga port

Port w Maladze

port w hiszpańskiej Maladze

Hiszpania Malaga port


Katedra w Maladze

Katedra w Maladze

Katedra w Maladze

Katedra w Maladze zdjęcia

Malaga katedra foto

Malaga katedra


Alcazaba w Maladze

Alcazaba w Maladze

Alcazaba w Maladze zdjęcia

Alcazaba w Maladze foto mapa

Malaga Alcazaba Hiszpania


Asia w Hiszpanii - Cadiz

Brak komentarzy: