tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

piątek, 21 maja 2010

Wycieczki do wulkanu Eyjafjallajokull na Islandii


Islandia - wyprawa do wulkanu EyjafjallajokullProgram

1. dzień - przylot do Rejkiawiku, gorące kąpiele w Błękitnej Lagunie
Zaraz po wylądowaniu w porcie lotniczym Keflavik udamy się autobusem nad Błękitną Lagunę. Tutaj zastaną Państwo wyjątkowe formacje skalne utworzone z lawy, którym okolica ta zawdzięcza swoją surowość. Podczas degustacji powitalnego koktajlu i kąpieli w gorących źródłach zbieramy siły na ekscytujące dni.

Po rozgrzaniu ciała i ducha czeka nas przejazd autokarem do hotelu, po drodze krótkie zwiedzanie miasta, i czas na przebranie i wypoczynek. Wieczorem zapraszamy na kolacje do jednej z naszych ulubionych restauracji w mieście.

2. dzień – wyprawa do wulkanu Eyjafjallajokull
Specjalnie przystosowanymi Super-Jeepami wyruszymy wcześnie rano przez lodowiec Myrdalsjokull do aktywnego wulkanu Eyjafjallajokull, tego, który w ostatnim czasie utrudnia ruch lotniczy nad Europą.

Podróż do wulkanu i z powrotem do Rejkiawiku trwała będzie około 12 godzin. Po drodze obiad i kolacja w skromnych regionalnych restauracjach.

3. dzień – wycieczka po lodowcu Langjokull
Dzisiaj udamy się w podróż zachodnim wybrzeżem przez fiord Hvalfjödur i okręg Borgarfjördur. Tutaj zwiedzą Państwo chyba najbardziej znane gorące źródło w Europie.

Ogromnymi Monstertrucks pojedziemy dalej do lodowca Langjökull. Pojazdy te są tak duże, że można nimi przejechać przez małe szczeliny w lodowcu. Wyposażeni w kije golfowe i pomarańczowe piłeczki urządzimy sobie mały turniej golfa na wiecznym lodzie. Po ogłoszeniu zwycięzcy wrócimy z powrotem do Reykjaviku.

4. dzień – zwiedzanie Rejkiawiku
Dzisiaj nasz przewodnik pokaże Państwu najpiękniejsze miejsca Rejkjaviku. Dajcie się Państwo zaskoczyć ilością ciekawych miejsc, wartych obejrzenia! Przed lotem powrotnym skosztują Państwo wspaniałego obiadu w centrum miasta.

Przelot Islandzkimi liniami Iceland Express, lotem bezpośrednim z Warszawy, Krakowa lub Berlina. Samolot Boeing 737-700 (-2 godziny różnicy czasowej).

Cena od 1999 EURO od osoby.

Kontakt: vonquintus.com


Brak komentarzy: