tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 21 lipca 2010

Hampshire Food Festival 2010


Wielka Brytania jedzenie festiwalOd 1 do 31 lipca w hrabstwie Hampshire w Wielkiej Brytanii trwa festiwal jedzenia Hampshire Food Festival. W tym roku mija 10. rocznica powstania tej imprezy.

W kilkudziesięciu miejscowościach, w tym stolicy regionu - Winchester, mają miejsce ciekawe wydarzenia kulinarne. Wśród nich: wycieczki związane z kuchnią - poznawanie farm lawendy, czosnku, warzyw i hodowli zwierząt. Będą otwarte dni zakładów żywienia, które pokażą produkcję lodów, sera, wina, piwa i soku jabłkowego. Warsztaty dla dzieci i dorosłych obejmują taką tematykę jak utrzymywanie pasieki, ciastkarstwo, wypiek pieczywa, produkcja czekolady i tworzenie własnych sadów owocowych. Będzie można zapoznać się także z tym, jak korzystać z tego, co natura daje człowiekowi w różnych porach roku.

Nie zabraknie także znanych w UK postaci związanych z gastronomią. Przybędą James Martin, Alex Aitken, Atul Kochhar, Raymond Blanc, Ed Baines i John Burton-Race, a także autorka publikacji o wegetarianizmie Rose Elliot.

Dowiedz się więcej pobierając program Hampshire Food Festival 2010.

Jeżeli będziesz na tym festiwalu, prosimy pamiętaj o nas i innych Czytelnikach bloga turystycznego - przyślij zdjęcia :)

Gdzie leży hrabstwo Hampshire i jego stolica Winchester?
Brak komentarzy: