tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

niedziela, 11 lipca 2010

Miasteczko Modeli w Wimborne Minster [Wielka Brytania]


Wimborne Minster Model Town to miasteczko z modelami budynków i kolejki znanej z bajki Thomas the Tank Engine. Dla gości przygotowano także duży ogród pełen kwiatów, mini pole golfowe i sklep z pamiątkami. Regularnie organizowane są też zabawy i imprezy dla dzieci.

Zbudowane ponad pół wieku temu "Modelowe Miasteczko" ma na swoim terenie miniatury w skali 1 do 10. Zrekonstruowano wygląd miejscowości Wimborne Minster w Wielkiej Brytanii z lat 50. XX wieku. Można obejrzeć z bliska i dotknąć zabudowań rzeźnika, piekarni, a także kościoła Minster Church. Odpoczynek zapewniają "pokoje z herbatą" (Tea Rooms) z pięknym widokiem na ogród. Dodatkową rozrywką jest gra w mini golfa oraz obserwacja działającego modelu kolejki.

Miasteczko dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, są dwa wózki do wypożyczenia, można wprowadzać psy-przewodniki.
Akceptowana jest gotówka i czeki, nie ma możliwości płatności kartą za zwiedzanie.

Bilety: dorośli 4,5 funta, młodzież 4 fundy, dzieci 3-15 lat 3,5 funta, dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo. Zniżki dla grup zorganizowanych i wejść edukacyjnych, a także przy zakupie karnetu sezonowego.

Miasteczko czynne jest od 26 marca do 31 października (2010) od 10 rano do 17. W sierpniu w środy dodatkowo wejścia między 18.30 a 22.00.
Aktualne informacje znajdziesz tu: Miasteczko Modeli w Wimborne Minster

Lokalizacja Model Town w Wimborne Minster, Wielka Brytania
Brak komentarzy: