tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

piątek, 27 sierpnia 2010

Tanger (Maroko)


Przedstawiamy relację oraz zdjęcia z Maroko z miejscowości Tanger.

Tanger Maroko

Tanger (Tangier, Tingis) jest miastem leżącym w północno-zachodnim Maroku w Zatoce Tangerskiej. Tanger to także port nad Cieśniną Gibraltarską. Przypływają tu promy z nieodległej Hiszpanii.

Maroko prom z Hiszpanii

Wybrzeże Maroka Tanger


Właśnie tutaj trafiła Asia, która przysyła nam relacje z podróży i ze swojego pobytu w Hiszpanii. Oto kolejna z nich, tym razem z afrykańskiego kontynentu:

"W obydwie strony wykupiliśmy bilet na prom (Algeciras-Tanger), jeden z najtańszych ze względu na najdłuższy czas podróży: 2 godziny, co akurat było atutem, gdyż mogliśmy podziwiać piękne widoki wybrzeży Hiszpanii i Maroka.

Po przypłynięciu do Tangeru: SZOK, jakby czas zatrzymał się w latach 70, stare taksówki, mały port i mnóstwo!!! naciągaczy chcących nam "pomóc" i oprowadzić po mieście. Stanowczo odmawialiśmy, lecz i tak budząc duże zainteresowanie. Do hotelu przeszliśmy się promenadą wzdłuż wybrzeża, na ulicach przeważająca liczba mężczyzn, mało kobiet (większość opatulonych z odsłoniętymi twarzami, pojedyncze ubrane współcześnie z rozpuszczonymi włosami).

Tanger jako typowe miasto marokańskie, charakteryzuje się zabudową w stylu arabskim (kształt okien, drzwi) oraz dużą liczbą meczetów z wysokimi wieżami spełniającymi podwójną rolę: widoczność z dużej odległości oraz przypominanie czasu na modlitwę, co ciekawe, znajdują się tam również 2 kościoły.

Mimo wszystko zabrakło mi orientalnego klimatu, jaki można chociażby zaobserwować paradoksalnie w Granadzie czy Maladze (typowe sklepy, kawiarnie, restauracje).W Tangerze widoczna jest wszechobecna bieda, lub też odsetek bogatych ludzi, nie ma średniej klasy społecznej.Trzeba uważać na siebie i mieć świadomość,że jest się łakomym kąskiem dla złodziei.

Pozytywnymi akcentami prócz Hotelu Tarik z pięknym widokiem na morze, łazienką w pokoju i śniadaniem (15 euro / dobę) było jedzenie. Niezwykle posmakowała mi herbata marokańska, tzn. zaparzona zielona herbata wraz ze świeżą miętą i cukrem oraz wszelkiego rodzaju ciastka i pistacjowy jogurt."

Arabska zabudowa miasta


Tanger MarokoTanger MarokoTanger MarokoTanger Maroko


Meczety i kościoły


Meczet Maroko Tanger

Kościół Tanger Maroko


Wielbłądy w Tangerze


Wielbłądy w Tangerze

Tanger Maroko Wielbłądy


Bazar w Tangerze


Bazar w Tangerze

Tanger Maroko bazar


Tanger (Maroko)


Tanger

Maroko Afryka

Marokańskie budowle

Maroko Tangier


Zobacz:
Marrakesz, Casablanca, Rabat (Maroko)
Przewodnik po Maroko - Tanger >>

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Dokładnie tak jest....Piękne zdjęcia .