tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 25 sierpnia 2010

Jesienne wycieczki rozpocząć czas


Jesień 2010Zbliża się nowy rok szkolny, kończą się urlopy, powoli wakacje i lato zmieniać się będą w jesień. To jednak - jak wiemy - nie koniec sezonu turystycznego. Wiele atrakcji turystycznych wygląda najlepiej właśnie pośród spadających złotych liści. Dokąd powinniśmy się udać w podróż we wrześniu i październiku? Sprawdźmy - czekamy na Twoją propozycję!

Wakacyjne wycieczki to przede wszystkim odpoczynek nad morzem, nad jeziorami, wyprawa w góry lub wyjazd na plaże słonecznego Egiptu czy też europejskich kurortów. Coraz bardziej popularne stają się eskapady do Azji, w tym Chin, Japonii. W tym roku królował również Bałtyk.

Tegoroczna aura nie była dla nas zbyt łaskawa. Albo lało i podtapiało okolice jezior oraz rzek, albo upał był wprost nie do zniesienia. Jesień to okres, w którym jest więcej deszczu, ale nie musi to być normą. Pojechać można do okolicznych miejscowości, gdyż kościoły, zabytkowe kamienice i zamki wprost cudownie wyglądają pośród liści w ciepłych kolorach. Z pewnością nie jednej i nie jednemu z nas przypomną się czasy dzieciństwa, gdy będzie spacerował alejkami przylegającymi do parków zamkowych.

Wrzesień to też dobry moment na last minute do ciepłych krajów oraz do zwiedzania zatłoczonych zazwyczaj szlaków turystycznych. Mniej już na takich wyjazdach rodziców z dziećmi, a od października ubędzie także studentów, którzy rozpoczną rok akademicki.

Jakie są Twoje propozycje na wycieczki jesienią? Pisz śmiało! Dodaj komentarz poniżej.


Zobacz także: Austria, Włochy, Czechy

Brak komentarzy: