tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 14 października 2010

Wrocław: Wystawa kopert ręcznie malowanych


Wystawa kartek pocztowychWystawa mail artu Pawła Jakubowicza pt. "Malowane listy" już od 18 października do 21 listopada 2010 w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Wystawa ponad stu ręcznie malowanych kopert, które można śmiało zakwalifikować do nurtu mail artu. Ich autorem jest Paweł Jakubowicz (1906 – 1987), a koperty skrywały korespondencję do przyjaciół i rodziny, a przede wszystkim do córki - Janiny. Ojciec i córka pisali do siebie przez lat kilkadziesiąt, a listy krążyły kilka razy w tygodniu – najpierw między Rzeszowem a Wrocławiem, potem już międzynarodowo: Rzeszów-Szwajcaria, Rzeszów-Włochy.

Dziś, gdy wysyłamy setki ulotnych e-maili, tysiące błahych SMS-ów, a codzienna rozmowa telefoniczna z bliskimi, choćby oddalonymi o tysiące kilometrów, nie sprawia żadnych problemów, trudno nam wyobrazić sobie, co znaczył prawdziwy list kilkadziesiąt lat temu. List – przedmiot materialny, namacalny, który można wziąć do ręki i poczuć choć iluzoryczną bliskość z nadawcą. Kartka papieru, ze swoją fakturą i kolorem, charakter pisma odzwierciedlający osobowość i nastrój autora oraz wszystkie ślady rzeczywistości STAMTĄD, skąd list do nas trafił.
W przypadku listów od Pawła Jakubowicza jest to niezwykła koperta, mini-dzieło sztuki z pejzażem namalowanym akwarelami lub subtelnym, delikatnym szkicem przedstawiającym któryś z miejskich zakątków. Te koperty stanowiły swoistą kronikę wyjątkowych miejsc, miejsc, które zwiedzał i poznawał artysta.

Warto się przyjrzeć z bliska tej niezwykłej papeterii, gdzie dbałość o każdy szczegół jest wyrazem szczególnych uczuć, jakimi Nadawca darzy Odbiorcę.

Wernisaż 18 października 2010 o godz. 17.00.

Informacje praktyczne


Godziny otwarcia:
codziennie: 10 - 15
Środa: 10 - 17
Niedziela: 11 - 16
We wtorki muzeum jest nieczynne
W niedziele wstęp jest bezpłatny

Ceny biletów:
normalny: 6 zł
ulgowy: 5 zł
wycieczkowy (powyżej 10 osób): 4 zł
rodzinny: 15 zł (uprawnia do wejścia maksymalnie 2 osoby dorosłe + 5 dzieci)

Opłata za robienie zdjęć:
indywidualny 4 zł
grupowy 10 zł

Gdzie jest Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu?


ul. Zygmunta Krasińskiego 1, Wrocław
tel. 71 343 67 65, muzeum.wroclaw.pl‎