tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

niedziela, 6 lutego 2011

Wyprawa na Kaukaz


Dwóch młodych podróżników planuje wyprawę na Kaukaz w poszukiwaniu miejsc, gdzie czas się zatrzymał, a ludzie żyją według swoich wiekowych tradycji. Patryk Świątek i Bartek Szaro zwiedzą i opiszą wizytę w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie. Poszukują jednak wsparcia sponsorów - zarówno finansowego, jak i materialnego.

Cel wyprawy stanowią nie tylko coraz bardziej popularna Gruzja, gdzie z roku na rok pojawia się więcej turystów, ale także Armenia i Azerbejdżan - państwa znane w Polsce głównie dzięki klubom piłkarskim, które ostatnio toczą wyrównane boje lub ogrywają nasze zespoły występujące w europejskich pucharach.

- Chcemy przekonać się jak wygląda życie mieszkańców Kaukazu, czy są to miejsca Europejczykom przyjazne czy też lepiej omijać je szerokim łukiem - mówi Patryk Świątek, współorganizator wyprawy. - Pragniemy przybliżyć piękno kaukaskiej przyrody w wielu miejscach prawie w ogóle nieskażonej przez człowieka. W naszych planach jest także przywiezienie jak największej ilości praktycznych porad dotyczących poruszania się po tej krainie geograficznej.

Młodzi podróżnicy nie poprzestaną na zwiedzaniu znanych atrakcji turystycznych, ale odkryją przed polskimi Internautami nowe miejsca warte uwagi. - Nie zapomnimy także o tym, co najlepsze w kulturze państw, które zamierzamy odwiedzić. Kuchnia, muzyka, tradycje, święta i obrzędy lekko zapomnianych mieszkańców Kaukazu mogą okazać się bliskie niejednej osobie, która ma już dosyć plastikowych treści kultury masowej - dodaje Bartek Szaro, drugi z organizatorów kaukaskiej eskapady.

Już w tym miesiącu wyruszają do Maroka, aby rozpocząć tegoroczny sezon wypraw. Podróże to ich pasja, zatem starają się wyjeżdżać w nowe miejsca jak najczęściej. Aby ich plany były wciąż intensywne, potrzebują wsparcia sponsorów. Poszukują chętnych osób i firm, które są w stanie przekazać datki pieniężne lub przekazać dary materialne. Z Patrykiem i Bartkiem można skontaktować się przez ich stronę internetową, na której można także śledzić relacje z wycieczek - www.paragonzpodrozy.pl.

Wakacyjnej przygodzie patronuje serwis internetowy o turystyce - Praktyczny Przewodnik.
Podróż na Kaukaz lato 2011

Patryk Świątek


rocznik 90, rodowity Rzeszowianin, absolwent I LO w Rzeszowie. Obecnie mieszka w Krakowie i studiuje na kierunku Geografia Fizyczna na Uniwersytecie Jagiellońskim. Instruktor harcerski, członek AKT "Rozdroże", miłośnik siatkówki i weekendowy grotołaz, a od paru lat zapalony podróżnik.

Wycieczka na Kaukaz wakacje 2011

Bartłomiej Szaro


rocznik 90, pochodzi z Rzeszowa, gdzie ukończył I LO w Rzeszowie. Obecnie mieszka w Lublinie i studiuje Prawo na UMCS. Miłośnik koszykówki. Od pewnego czasu większość wolnego czasu poświęca podróżom i z nimi wiąże swoją przyszłość.


Brak komentarzy: