tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 31 marca 2011

21. Krakowski Salon Turystyczny


8-9 kwietnia 2011, Bunkier Sztuki

Targi Turystyczne w KrakowiePo największych targach branży turystycznej ITB Berlin 2011, które odbyły się w dniach 9-13 marca, już po raz 21-szy rusza Krakowski Salon Turystyczny. Rok 2011 dla organizatorów jest wyjątkowy, gdyż wystawcy z kraju i świata będą mieli okazję zaprezentować swoje oferty w nowym miejscu, które z pewnością przyciągnie ogromną ilość odwiedzających. Galeria Bunkier Sztuki, bo o niej mowa, mieści się w samym centrum Starego Miasta (Plac Szczepański 3a).

Atrakcyjność i prestiż KST ma przynieść organizatorom pełen sukces w postaci tłumów turystów, którzy z pewnością zawitają na targi w poszukiwaniu inspiracji na nowe eksploracje zarówno Polski, Europy, jak i Świata. Wystawcy chcą pokazać nasz kraj z nieco innego punktu widzenia. Dzikie zakątki Polski i mniej znane turystom miejsca godne polecenia mają być wizytówką imprezy. Podczas Salonu mają być także promowane wspaniałe zabytki polskiej architektury, urozmaicona przyroda Europy Środkowo- Wschodniej, folklor czy lokalna kuchnia. "Podróż przez Regiony" to nazwa części targów, gdzie lokalni wystawcy będą promować wyżej już wspomniane atrakcje turystyczne naszego kraju.

Poszczególne województwa "wyjdą naprzeciw" zwiedzającym, pokazując im oryginalne oblicze swojego miejsca zamieszkania. Impreza będzie więc okazją na podglądnięcie życia codziennego rodaków ze wszystkich zakątków naszego pięknego kraju. Organizatorzy nie zapomnieli też o tzw. atrakcjach towarzyszących targom. Touroperatorzy, biura podróży, ośrodki turystyczne i inni partnerzy będą mieli swoje stoiska, gdzie potencjalni turyści będą mogli osobiście porozmawiać z ich przedstawicielami chociażby o ofertach wyjazdów w egzotyczne zakątki globu.
Szeroką ofertę przygotują dla zwiedzających również przedstawiciele krajów europejskich, gdzie znaleźć będzie można praktyczne informacje dotyczące poszczególnych państw, co zjeść, jak dojechać, gdzie nocować, co zobaczyć. Przewodniki po starym kontynencie z pewnością przydadzą się każdemu turyście w podróży służbowej czy prywatnej.

Ciekawi sytuacji na polskiej wsi także znajdą tu coś dla siebie. Agroturystyka w kraju nad Wisłą ciągle się rozwija i staje się bardzo popularna. Dofinansowania z Unii Europejskiej zmieniają obraz prowincji, kształtują jej wygląd i sprawiają, iż poziom życia na wsi z roku na rok staje się coraz lepszy. To z pewnością przyciąga turystów krajowych jak i zagranicznych, którzy tłumnie przyjeżdżają na wieś, by pomagać rolnikom w ich codziennej pracy, jeździć konno czy na rowerach. Jesienią można zbierać grzyby, latem pływać kajakami, a zimą, w górach jeździć na nartach. Do tego dochodzą walory przyrodnicze. Polska to niemal jedyny kraj w Unii Europejskiej, gdzie w niektórych miejscach natura jest nieskażona obecnością człowieka. Przykładem mogą być Bieszczady czy Puszcza Białowieska.

Nowością w tegorocznym KST będą "Seminaria podróżnicze" i konferencja "Forum Regionów", które odbędą się z pomocą sponsorów i partnerów największej w południowej Polsce imprezy turystycznej.

Impreza otwarta będzie od 10:00 do 18:00 każdego dnia targów. Opłata za wstęp to jedyne 5 zł za 2 dni! Istnieje także możliwość zakupienia biletów grupowych: 20 zł za 2 dni dla 10 osób.

Odwiedźcie koniecznie stronę 21. Krakowskiego Salonu Turystycznego 2011: http://www.kst.com.pl/

Autor: Tomasz Kozimala

Krakowski Salon Turystyczny 2011 - mapa
Zobacz też: Zdjęcia z Krakowskiego Salonu Turystycznego 2010

Polecamy:
Pomysły na Majówkę

Brak komentarzy: