tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

piątek, 17 czerwca 2011

Przewodnik dla podróżujących samolotem z dziećmi od Lufthansy


Jak podróżować z dziećmiDo grona firm i instytucji, które chcą nam pomagać w podróżowaniu poprzez publikowanie poradników, dołączyła Lufthansa. Dzięki praktycznym wskazówkom podróż samolotem z dziećmi będzie łatwiejsza i mniej stresująca.

Czy wiesz, że wybór nocnego lotu może być najdogodniejszy dla osób z małymi dziećmi, bo nie zakłóca rytmu dnia dziecka? Warto przygotować pociechę opowiadając jak przebiega lot, jak zachować się na pokładzie i ile czasu spędzicie w powietrzu.

Lufthansa podkreśla, że ona sama też jest przygotowana na przyjęcie rodzin z dzieciakami. Ma m.in. specjalne łóżeczka dla niemowląt (beż opłat) na wszystkich rejsach międzykontynentalnych. Dla podróżujących przez Frankfurt przygotowała na lotnisku specjalną strefę z kojcami, stolikami do malowania i konsolami do gier.

Co jeszcze radzi linia lotnicza?
  • Dzieci poniżej 2 roku życia są uprawnione do bezpłatnego przewozu jednej sztuki bagażu oraz jednego składanego wózka. Z Lufthansą możesz zabrać na pokład wózek dziecięcy.
  • Stopy dziecka mogą puchnąć na wysokościach, dlatego warto zdjąć mu buty na pokładzie samolotu. Weź grubsze skarpety.
  • Ubranie dziecka „na cebulkę” pozwoli ograniczyć wpływ zmian warunków klimatycznych na pokładzie i po wylądowaniu.
  • Weź kilka ulubionych zabawek do bagażu podręcznego, ale nie takie, które wydają głośne dźwięki.


Przewodnik jest na http://www.lufthansa.com/pl/pl/Podrozowanie-z-dziecmi

Warto pamiętać, że jest to poradnik napisany przez jedną linię lotniczą i warunki mogą różnić się u innych przewoźników. Niemniej jednak, każdemu rodzicowi powinien pomóc.

Brak komentarzy: