tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 20 lipca 2011

Zdjęcia z Torunia


Po długim namyśle (w końcu jest już środa) zdecydowaliśmy, że kubek Folkhome.pl otrzyma w tym tygodniu...

Paweł Wiśniewski


fotoreportaż z Torunia.

Zdjęcia zostały wykonane w tym roku podczas wyprawy ze znajomymi po toruńskich zabytkach.

Moje zdjęcia składają się na fotoreportaż o Rynku Staromiejskim w Toruniu. Moim zamiarem było uchwycenie tego miejsca w trochę inny sposób. Każdy będąc na Rynku Staromiejskim w Toruniu robi zdjęcie pomnika Kopernika i osiołka stojącego na przeciw astronoma.

Postanowiłem pokazać trochę inne oblicze tego magicznego miejsca.

Fotografia nr 1 przedstawia główną ulicę toruńskiej starówki - ul. Szeroką. Moim celem było uchwycenie tej ulicy w sposób niekonwencjonalny, ale przedstawiający jej charakter. Połączenie stoiska z okularami i ukazanie zabytkowych kamienic jednocześnie oddaje charakter tego miejsca gdzie historia łączy się z teraźniejszością.Fotografia nr 2 ukazuje Piernikową Aleję Gwiazd gdzie swój podpis złożyło wielu znanych osobistości. Postanowiłem sfotografować podpis Janusza Leona Wiśniewskiego ponieważ ten słynny pisarz i ja nosimy to samo nazwisko.Fotografia nr 3 przedstawia dziewczynkę karmiącą stado gołębi, które z jednej strony są nieodłącznym elementem Staromiejskiego Rynku a z drugiej strony są utrapieniem służb miejskich, które muszą radzić sobie z usuwaniem obecności gołębi.Fotografia nr 4 obrazuje jakże liczne na toruńskiej starówce stoiska z pamiątkami. Na zdjęciu przy jednym z takich stoisk dzieci zakupują pamiątki związane z Toruniem. Można tam znaleźć miecze i tarcze krzyżackie, figurki Kopernika albo małe żabki, które także są związane z historią tego zabytkowego miasta.Fotografia nr 5 to panorama północnej części Rynku Staromiejskiego. Po prawej stronie widoczny jest kościół Św. Ducha (Akademicki). W centralnej części zdjęcia widoczny jest zabytkowy budynek Poczty Polskiej. W lewym rogu fotografii zza kamienic wyłania się kościół p.w. Najświętszej Marii Panny. Każdemu, kto przez chwilę przygląda się tej fotografii, rzuca się w oczy ta sama młoda dama w kilku miejscach jednocześnie. Nie, nie jest to efekt przerabiania cyfrowego zdjęcia. Moja koleżanka jest bardzo ruchliwa i za każdym wykonywanym zdjęciem zmieniała swoje położenie co widać na tej fotografii.
Ta panorama została wykonana z 5 pionowych zdjęć.Jednocześnie przypominamy, że wszystkie nadesłane zdjęcia mają jeszcze jedną szansę na nagrodę w podsumowaniu Wakacyjnego Konkursu Praktycznego Przewodnika!

Zapraszamy do nadsyłania zdjęć -> szczegóły konkursu tutaj!

Do konkursu na folkowo inspiruje nas Folkhome.pl

Pamiątki z Polski

Brak komentarzy: