czwartek, 8 września 2011

Tanie noclegi u osób prywatnych - AirBnB.com


Jeżeli poszukujecie taniego noclegu, ale nie chcecie mieszkać w hostelu, możecie skorzystać z oferty nowego start-upu AirBnB. Serwis www.airbnb.com pomaga znaleźć i szybko zarezerwować nocleg u osób prywatnych.

Po wejściu na stronę wystarczy wpisać nazwę miejscowości, wybrać daty przyjazdu i wyjazdu oraz liczbę osób. Pojawi się lista dostępnych do rezerwacji pokoi wraz ze zdjęciami. Po wybraniu pokoju można dowiedzieć się więcej o właścicielach mieszkania oraz właściwościach pokoju. Zamieszczone są też zdjęcia, mapki dojazdowe i opinie turystów, którzy już spali u wynajmujących.

Właściciele miejsc noclegowych są zazwyczaj bardziej elastyczni w doborze godzin przyjazdu i wyjazdu niż hotele - no i zdecydowanie tańsi. Do kosztów wyznaczonych przez wynajmujących doliczana jest też prowizja dla serwisu airbnb.com (30$).

Czy ktoś z Was korzystał już z AirBnb? A może ktoś z Was udostępnia pokój przez ten serwis? My będziemy w Barcelonie teraz pierwszy raz testować tę usługę. Mamy nadzieję, że się nie zawiedziemy.
Podobne serwisy to m.in. GetAround (wynajem samochodów), LooseCubes (wynajem miejsc do pracy) i Liquid Space (też wynajem miejsca do pracy).

Tanie noclegi

Jeżeli chcecie całkiem obniżyć koszty podróży, skorzystajcie np. z CouchSurfing, gdzie możecie znaleźć osoby udostępniające swoje pokoje na nocleg za darmo (warto jednak się odwdzięczyć i nie traktować tego jak tani hostel, a raczej okazję do poznania się nawzajem).

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam
Korzystaliscie z airbnb? Jak wrazenia? a przede wszystkim jak z cenami? bo czasami ciezko uwierzyc, ze tak malo wychodzi, czy cena ktora widnieje za podana grupe i ilosc wynajmowanych dni jest ostateczna?

Praktyczny Przewodnik Turystyczny pisze...

My płaciliśmy za pokój, a liczba osób była nieistotna. Przy czym byliśmy tylko we dwie osoby i tylko tyle do tego pokoju by weszła...

Pomocne mogą być opisy przy cenach:
pay per room - opłata za pokój
pay per person - opłata za osobę

Po wyliczeniu ilości nocy, ustaleniu ostatecznej ceny widnieje też prowizja dla airbnb.com (30$). Na miejscu nic już właścicielowi nie płacicie. W razie kłopotów należy mieć zawsze przy sobie potwierdzenie rezerwacji, na którym jest numer telefonu do airbnb.com