tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Wizyta w Berlinie na koniec wakacji


Dostojna stolica Niemiec otwarta jest dla turystów bez przerwy, tętni życiem dniem i nocą, jednak o żadnej innej porze roku niż koniec sierpnia i początek września nie zaznamy tam tyle odpoczynku i spokoju przy utrzymującej się jeszcze pięknej, letniej pogodzie. Niektórych skusić mogą letnie wyprzedaże, których w tym czasie w galeriach handlowych nie brakuje. Podpowiemy jak najłatwiej i najtaniej dotrzeć do tego miasta oraz co warto odwiedzić.

Jak dojechać do Berlina?


Z uwagi na sąsiadowanie naszych krajów, podróż do Berlina nie powinna przysparzać nam kłopotów, a wręcz przeciwnie - stosunkowo niewielka odległość powinna zachęcić nas do odwiedzenia tego niezwykłego miasta.

Komfortowym i najtańszym sposobem podróży do stolicy Niemiec jest podróż autokarem, gdzie przy wysokiej jakości usług możemy podróżować za niewielkie pieniądze. Naprzeciw tym oczekiwaniom podróżujących wychodzi firma Ecolines, dbająca o wygodę i dobro swoich pasażerów. Formalności są tutaj ograniczone do minimum, bowiem bilet autokarowy możemy kupić najprostszą i najtańszą drogą, jaką jest Internet.

Bilety autobusowe do Berlina

Promocja na przejazd Warszawa - Berlin


Tylko do końca sierpnia w międzynarodowych liniach autobusowych Ecolines możliwe jest zakupienie biletu autokarowego z Warszawy do Berlina w atrakcyjnie niskiej cenie – zaledwie 79 PLN! Jeśli do tej pory cena podróży stanowiła dla Ciebie kłopot, teraz nie masz już wymówki - czas pakować bagaż i ruszać w kierunku naszej zachodniej granicy.

Rozkład jazdy Ecolines


Przystanki autokarów Ecolines znajdują się w Warszawie Centralnej (Dworzec Centralny 04, Aleja Jana Pawla II) i Zachodniej (Dworzec PKS Zachodnia, ul. Al. Jerozlimskie 144, stanowiska: 10,11), skąd każdego dnia rusza kilka kursów na tej trasie - od godzin porannych po wieczorne. Droga trwa do ośmiu godzin, a przystankiem końcowym jest Centralny Dworzec autobusowy (ZOB) "Am Funkturm" przy ulicy Masurenallee w Berlinie.

Top 6 atrakcji turystycznych Berlina


1. Berlinder Dom – Katedra Berlińska


Ewangelicka katedra wybudowana na wzór Bazyliki św. Piotra w Rzymie w latach 1894-1905. To tutaj spoczywa ponad 90 członków niemieckiej dynastii Hohenzollernów.

Katedra Berlinder Berlin

2. Brama Brandenburska


Wizytówka miasta o wymiarach 26 m wysokości i 65 m szerokości. Dla każdego Niemca jest symbolem zjednoczenia państwa, kiedy to w 1989 roku berlińczycy zdobyli Bramę Brandenburską po zburzeniu muru berlińskiego i tym samym otwarciu Bramy.

Berlin Brama Brandenburska

3. Alexanderplatz


To niewątpliwie centrum wschodniej części miasta z licznymi gwarnymi kawiarenkami, restauracjami i sklepami. Plac zwany też „Alex” był świadkiem niejednego historycznego wydarzenia, jak na przykład wizyty cesarza Rosji Aleksandra I. Plac uzyskał swą nazwę właśnie na cześć władcy.

Alexanderplatz w Berlinie

4. Fernsehturm - wieża telewizyjna


Znajdująca się we wschodniej części Alexanderplatz wieża skupia wzrok wszystkich odwiedzających. Wybudowana w latach 1965-1969 mierzy 368 m i jest najwyższym budynkiem Niemiec. Panoramę Berlina i okolic podziwiać można z tarasu widokowego na wysokości 203 m.

Fernsehturm w Berlinie

5. Zamek Charlottenburg


Przez wielu nazywany Berlińskim Wersalem. To letnia rezydencja Hohenzollernów. Zachwyca każdego swoim wdziękiem i bogato zdobionymi wnętrzami. Obecnie zamek przechowuje i wystawia zbiór najznakomitszych dzieł sztuki.

Charlottenburg

6. Sony Center


Jeden z najnowocześniejszych kompleksów budynków w Berlinie znajduje się przy Placu Poczdamskim. Powstał według projektu Helmuta Jahna. Budowę ukończono w 2000 roku. Zajmuje powierzchnię aż 26 tys. m kw. Koszt budowy wyniósł 600 mln euro. Na terenie budynków funkcjonują liczne biura, restauracje, kawiarnie, hotel, kino oraz siedziba firmy Sony. To niewątpliwie jedna z najważniejszych atrakcji miasta.

Centrum Sony w Berlinie


Jeśli wybierzesz się autobusem do Berlina, pamiętaj, aby przesłać potem relację – najlepsze reportaże doceniamy upominkami!

PS. Do końca sierpnia trwa też konkurs Ecolines i Praktycznego Przewodnika, w którym wygrać możesz bilety autokarowe open! Nie przegap okazji!

Brak komentarzy: