tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

sobota, 29 września 2012

Ryanair - jak przebiega odprawa online?


Jak odprawić się online w systemie Ryanair? Wbrew pozorom może to być ciężkie zadanie, ponieważ Ryanair oferuje w trakcie odprawy dodatkowo płatne opcje. Sprawdźmy krok po kroku jak przebiega odprawa Ryanair. Pamiętaj, że ten proces może się zmienić z dnia na dzień i informacja przestanie być aktualna - wtedy daj nam znać, abyśmy mogli poprawić poradę.

1. Wejdź na www.ryanair.com i kliknij przycisk Odprawa online 2. Wybierz opcję uwierzytelnienia, czyli powiedz Ryanairowi, które informacje pamiętasz - czy numer rezerwacji i nr karty kredytowej czy też może e-mail i nr rezerwacji itp. Dzięki temu zabezpieczeniu nikt poza Tobą nie będzie w stanie się zalogować i przejść do dalszego etapu odprawy online.


3. Zaznacz kwadraty, które znajdują się na następnej stronie oraz kliknij Kontynuuj.


4. Wypełnij dane ze swojego dokumentu tożsamości. Jeśli leci więcej osób, wypełnij dane tych wszystkich osób. Potem kliknij przycisk Odprawa.


 5. Potwierdź świadomość tego, że potem już nie możesz w Internecie zmienić danych osobowych. Kliknij OK.


6. Jeśli nie chcesz wybierać miejsc priorytetowych, kliknij Nie, dziękuję. Jeśli chcesz zakupić rezerwację miejsca, zaznacz odpowiedni fotel na ekranie oraz kliknij Wybierz i kontynuuj.


7. Możesz kupić polisę ubezpieczeniową oraz torbę na bagaż podręczny. Jeśli nie chcesz, wybierz "Ubezpieczenie podróżne nie jest wymagane" oraz "Żadne"


8. Możesz, ale nie musisz wybrać kolejne bonusy. Aby lecieć tylko z bagażem podręcznym nie musisz nic wypełniać. Jeśli skorzystaliście z dodatkowych usług wybierzcie "Dodaj wybrane elementy", a w przeciwnym wypadku - "Nie, dziękuję".


9. Jeszcze raz potwierdź, że rozumiesz co się stało, czyli kliknij "Odprawa".


10. Zapisz do PDF lub Drukuj karty pokładowe. Zawsze zapisuję do PDF, żeby móc wydrukować na spokojnie oraz móc jeszcze raz je wydrukować, jeśli mi zaginą.


Powodzenia i miłego lotu!

Zobacz także: Jak tanio kupić bilet lotniczy?


Brak komentarzy: