tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

niedziela, 13 stycznia 2013

Pamiątka z Londynu: sieć metra na magnesie


Nie jestem fanem kupowania pamiątek z podróży, które są na lotniskach, czyli magnesów, maskotek, długopisów, kieliszków czy innych wariactw. Do londyńskiego metra mam jednak pewną słabość, a zwłaszcza do jasnego przekazu, jaki wynika ze schematu metra.
Nigdy jeszcze nie zgubiłem się w Londynie, bowiem zawsze mogę sięgnąć na stacji po rozpiskę na ulotce lub na tablicach. Ostatnio postanowiłem, że chcę mieć kawałek tego designu u siebie. Aby zadowolić kogoś jeszcze, kto z kolei uwielbia magnesy na lodówkę, zakupiłem więc wizualizację sieci metra w Londynie przyklejoną do magnesu. Czasem trzeba nagiąć swoje zasady ;)

A pamiątka z Londynu wygląda tak:

Metro Londyn

Londyn Metro

Co Ty przywozisz z podróży jako souvenir? Napisz!

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

A ja z kolei swoim Rodzicom z każdej, nawet drobnej wycieczki przywożę magnes (z dłuższych wypraw nie tylko). Gdybym nie przywiózł to byłby szok i złamanie tradycji :-)

Anonimowy pisze...

Ja również przywożę rodzinie magnesy i to również jest nasza tradycja. Inne pamiątki walają się po domu(chyba, że są schowanie w mojej skrzyni z pamiątkami, ale nie można ich zobaczyć). Myślę, że magnesy z podróży to fajna rzecz:
-nie kosztuje dużo,
-nie poniewiera się,
-nie zajmuje dużo miejsca
-sprawia, że lodówka nie jest "łysa"
-przypominają o podróży z danego kraju
Pozdrawiam wszystkich kolekcjonerów ;)

Anonimowy pisze...

Gdzie kupiłeś ten magnes? Jest po prostu świetny! Ładny, kolorowy, pokazuje linie londyńskiego metra z czego słynie Londyn. Idealna pamiątka z podróży.:)

Praktyczny Przewodnik Info-rmacje pisze...

Ten kupiłem akurat na lotnisku, ale z pewnością w większości sklepów z pamiątkami jest.