tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 30 kwietnia 2013

Imprezy w Majówkę 2013


Długi majowy weekend 2013 trwa w najlepsze! Oto druga część przeglądu ciekawych imprez w majówkę:


Dzień Królowej Holandii


Amsterdam by qyphon, on Flickr

Obchodzony jest co roku 30 kwietnia. Największe i najbardziej kolorowe święto w Holandii, a szczególnie w stolicy państwa - Amsterdamie. W tym roku będzie to także wyjątkowy dzień, bo królowa ogłosi swoją abdykację.
Zobacz program Dnia Królowej oraz nasz Przewodnik po Amsterdamie

Noc Walpurgii w SzwecjiNoc Walpurgii przypada na noc z 30 kwietnia na 1 maja. Niegdyś obchodzona była przez dawne ludy germańskie, jako noc zmarłych i złych duchów. Kojarzona jest także z sabatem czarownic.
Inne nazwy Nocy Walpurgii, z jakimi możemy się spotkać, to Sabat Beltane, Dzień Majowy, Cethsamhain, Vappu.
Zobacz więcej informacji o Nocy Walpurgii oraz poznaj nasz Przewodnik po Sztokholmie

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu


Coroczne święto gitarzystów i okazja do wspólnego grania, spotkań, wymiany doświadczeń, a przy okazji, do ustanowienia nowego rekordu świata w ilości grających razem gitarzystów.
Znany gitarzysta Leszek Cichoński zaprasza na kolejną próbę poprawienia rekordu Guinessa w ilości osób jednocześnie grających na gitarze. Impreza przyciąga rokrocznie tysiące muzyków, dlatego też odbywa się na przestronnym wrocławskim rynku. Kulminacyjnym punktem jest wspólne odegranie przez wszystkich przybyłych piosenki „Hey Joe” Jimmiego Hendrixa.
Więcej >>

Majówka w SopocieSezon letni w Sopocie już tradycyjnie rozpocznie się wraz z sopockimi artystami. Tegoroczna edycja "Sopot ulica artystów" będzie muzycznie rozśpiewana, w rytmie zumby, z piłką plażową w tle i kolorowymi latawcami na niebie. Będzie i poważnie i jazzowo, patriotycznie i na wesoło, europejsko i lokalnie, tanecznie i w pełnym skupieniu.
Zobacz program 1-3 maja >>

Gdzie odpoczywacie Wy?
Dajcie znać!

Miłej Majówki 2013!

Brak komentarzy: