tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 18 lipca 2013

Dziewczyńska podróż dookoła świata


Na początku lipca swoją premierę miała kolejna część relacji rocznej podróży dookoła świata dwóch koleżanek Justyny Minc i Pauliny Pilch - "Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Antypody - Ameryka Łacińska. Część 2". Co znajduje się na kartach publikacji? Czego się spodziewać? Sprawdziliśmy to dla Was.

Gap year książka

Pod koniec sierpnia 2010 roku dziewczyny odsunęły swoje zawodowe obowiązki i postanowiły zrobić sobie rok przerwy (gap year), spełniając swoje największe marzenie podróży przez kontynenty. I tak w drodze były 361 dni, odwiedziły 27 krajów, noce spędzały w niezliczonych hostelach i schroniskach, korzystały z najróżniejszych środków transportu.

Pomysł na wydanie książki pojawił się jako konsekwencja prowadzenia bloga, który był niejako łącznikiem między podróżniczkami a znajomymi w kraju. Charakter bloga odzwierciedlony jest zatem w niniejszej książce, która dodatkowo opisuje przenikliwą obserwację, przemyślenia dziewczyn oraz ich emocje i odczucia. W połowie podróży ich blog został nominowany do nagrody Travelera National Geographic.

Druga część zapisu tej wyjątkowej podróży dookoła świata rozpoczyna się w Australii. Następnie dziewczyny podróżują do Nowej Zelandii, by przez Pacyfik dotrzeć do Argentyny, Chile, Peru i Boliwii. W Brazylii razem z autorkami zaznać można wakacyjnej atmosfery, by później z przygodami udać się do Panamy. Podróżując dalej na północ odwiedzimy Kostarykę, Nikaraguę, Gwatemalę, Meksyk i naszą wspólną podróż zakończymy w Warszawie (z międzylądowaniem w Nowym Jorku i przesiadką na pociąg w Berlinie).

Autorki wspominają: - W Ameryce Południowej nasze serce skradło Peru, zarówno jego kolonialne miasta, jak i dzikie rejony Altiplano, z przepięknymi górami, rzekami, dolinami etc. Boliwijskie salary i ich okolice to także jedne z najbardziej niezwykłych krajobrazów, jakie dane nam było oglądać w trakcie tej podróży, zaraz obok geotermalnych okolic Rotorua w Nowej Zelandii. Późna jesień w parku narodowym Los Glaciares w argentyńskiej Patagonii również zapiera dech w piersiach. Wśród wyjątkowych rejonów, znajdujących się na drugim krańcu skali klimatycznej, umieszczamy karaibskie raje na Bocas del Toro w Panamie i plaże Jakutanu w okolicach tulum.

To nie tylko zapis wspomnień, ale także świetna propozycja dla tych, którzy swoją podróż dopiero planują. Na kartach znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań związanych z urzędowymi formalnościami czy kwestiami finansowymi. Dowiemy się również co warto zobaczyć, gdzie najtaniej przenocować, jak bezpiecznie dojechać do kolejnego etapu podróży, czego unikać podczas pobytu i na co i gdzie się szczepić.

Niewielki format książki pozwala na spakowanie ją w plecak lub torebkę, by nawet w trakcie jazdy tramwajem, czy podczas urlopu przenieść się z Justyną i Pauliną w niezwykłe zakątki świata. Kogo zainteresuje taka forma opisu podróży, może sięgnąć po pierwszą część, która dostępna jest też w formie audiobooka.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie Wydawnictwa Feeria, które opublikowało książkę.


Autor: Teska | Zobacz też: Pomysły na wakacje 2013
Wygraj tę książkę!Trwa nasz wakacyjny konkurs! Możecie wygrać vouchery na kursy językowe od Sprachcaffe (100 euro każdy!), książki "Gdzie diabeł nie może - Dziewczyńska podróż dookoła świata" od Wydawnictwa Feeria i mapy CartoMedia.

WEŹ UDZIAŁ, SPRAWDŹ ZASADY >>

  

Brak komentarzy: