tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 17 lipca 2013

Trzecie wydanie książki "Chorwacja. Zielony Przewodnik Michelin" dziś taniej o 25%


Do codziennej promocji Wydawnictwa Bezdroża trafiła dzisiaj książka "Chorwacja. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 3". Można ją kupić 25% taniej. Szczegóły poznasz przechodząc do strony księgarni internetowej - kliknij na okładce:

Przewodnik po Chorwacji

W przewodniku znajdziecie wiele interesujących danych faktograficznych oraz porady na podróż do Chorwacji.

Ja wybrałem dla Was kilka ciekawostek o tym nowym członku Unii Europejskiej - na podstawie stron polskiego MSZ:
Chorwacja jest krajem bezpiecznym dla cudzoziemców. Należy chronić się przed występującymi masowo w lasach kleszczami, a podczas kąpieli morskich unikać meduz oraz jeżowców. W terenach trudnodostępnych można spotkać jadowite węże.
Przestrzega się przed pochopnym korzystaniem z pozornie atrakcyjnych (bardzo tanich) ofert pośredników turystycznych, ze względu na ryzyko oszustwa. Zalecana jest także ostrożność przy korzystaniu z ofert turystycznych zamieszczanych na stronach internetowych przez właścicieli apartamentów w Chorwacji.
Polscy policjanci w Zadarze. W okresie sezonu turystycznego, w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia w Zadarze nad Wybrzeżem Adriatyku, w ramach projektu „Bezpieczny sezon turystyczny”, służbę będzie pełnić patrol dwójki polskich policjantów. Wspólnie z miejscowymi funkcjonariuszami, w ramach patrolu międzynarodowego będą uczestniczyć w patrolach na plażach, ulicach miasta oraz na drogach w okolicach Zadaru.
Od 1 lipca w Unii Europejskiej wchodzą w życie limity dotyczące cen usług korzystania z telefonów komórkowych za granicą. Zmiany będą najbardziej odczuwalne właśnie w Chorwacji - niektóre ceny za roaming spadną w tym kraju ponad dziesięciokrotnie. Maksymalna cena za wychodzące międzynarodowe połączenie przez komórkę wynosi 24 eurocenty, czyli złotówkę. Za rozmowę przychodzącą użytkownicy zapłacą maksymalnie siedem centów.
Telefony alarmowe w Chorwacji: centrum dyżurne 112, policja 192, straż pożarna 193, pogotowie 194, pomoc drogowa 1987

Udanej podróży do Chorwacji!

Zobacz też: Już za 34,90 zł: Czarnogóra. Fiord na Adriatyku. Wydanie 5

TANIE HOTELE! Porównaj ceny najtańszych hoteli w Chorwacji

Brak komentarzy: