tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 28 stycznia 2014

Holandia: Parady i festiwale kwiatów 2014


Prezentujemy pomysły na ciekawe spędzenie wiosny 2014 w otoczeniu kwiatów. Ogrody Keukenhof to chyba najbardziej rozpoznawalne miejsce na mapie świata, które przyciąga ogrodników i miłośników rośli z całego globu. Jeśli chcecie zwiedzić Holandię, być może okres otwarcia Keukenhof to najlepsza pora roku na przyjazd. Przeczytajcie szczegóły kwiatowych imprez na holenderskich depresjach.

Ogrody Keukenhof 2014

20 marca - 18 maja
czynne codziennie od 8.00 do 19.30 (bilety sprzedawane do 18.00)

Keukenhof 2014

Holenderski ogród Keukenhof jest prawdopodobnie najpiękniejszym ogrodem wiosennym na świecie. Co roku na 32 hektarach lądu wzrastają miliony tulipanów, narcyzów i hiacyntów. W pawilonach rośnie 30 różnych odmian kwiatów. Prezentowane są najnowsze trendy w ogrodnictwie i pomysły na ciekawe urządzenie ogrodów. Z kwiatów tworzone są też dzieła sztuki, które prezentowane są zwiedzającym codziennie oraz podczas imprez, w tym parad kwiatów. Bilety dla dorosłych kosztują 15 euro. Ogród otwarty jest codziennie - również w święta.

Ogłoszone imprezy w ogrodach Keukenhof na 2014 rok to:
pokazy kwiatowe 20 marca - 18 maja
Weekend z Muzyką Holenderską 29-30 marca
Weekend Dziedzictwa Holandii 5-6 kwietnia
Weekend Kwiatów Holenderskich 12-13 kwietnia
Wielkanoc w Ogrodach Keukenhof 18-21 kwietnia
Smak Holandii 26-27 kwietnia
Dni Sztuki w Keukenhof 30 kwietnia - 4 maja
Parada Kwiatów Flower Parade 2014 3 maja 2014 (patrz poniżej)


Bloemencorso Bollenstreek 2014

30 kwietnia - 4 maja (długi weekend majowy)
Parada: 2-3 maja (minie m.in. ogrody Keukenhof)

Parada Kwiaty

W tej porośniętej kwiatami części Holandii spędzimy wyjątkową majówkę 2014. Od 30 kwietnia do 4 maja trwać będzie impreza dla fanów kwiatów - Bloemencorso Bollenstreek. W regionie Zachodniej Holandii, pomiędzy miastami Haarlem i Leiden, tylko 20 kilometrów od Amsterdamu, znajdziemy piękne plaże Morza Północnego i połacie ziemi pokryte roślinami cebulkowymi, takimi jak tulipany czy hiacynty. Wiosną przybywają tu turyści z całego świata, aby podziwiać najpiękniejsze okazy i kwieciste kompozycje. Przez region przejedzie parada kwiatów w dniach 2 i 3 maja - po raz 67. Z kolei 4 maja wszystkie bukiety i konstrukcje będą dostępne do oglądania na Grote Markt w miejscowości Haarlem.

Oto trasa parady kwiatowej Bloemencorso Bollenstreek:
Bollenstreek Bloemencorso

Więcej: bloemencorso-bollenstreek.nl oraz www.youtube.com/watch?v=UF-dxpPG2H0
Przyszłoroczne Bloemencorso Bollenstreek 2015 rozpocznie się 25 kwietnia.Festiwal Tulipanów 2014

16 kwietnia - 4 maja [pomysł na majówkę]
Noordoostpolder, Holandia

Festiwal Tulipanów 2014

Holenderskie tulipany rosną w wielu miejscowościach i na licznych polach tego kraju. W Noordoostpolder jest ich jednak najwięcej. Z tego powodu to właśnie tutaj odbywa się Festiwal Tulipanów (Tulip Festival).

W Noordoostpolder do ziemi trafia wiele cebulek tulipanów, które właśnie na wiosnę dają piękny krajobraz Holandii. Ukwiecone pola można przemierzać na rowerze, konno lub z wycieczką autokarową. Organizatorzy festiwalu zapraszają także na imprezy kulturalne i kulinarne. Będą też konkursy na zdjęcia kwiatów.


Bloemencorso Leersum 2014

połowa sierpnia

Bloemencorso Leersum 2014

Co roku w Leersum odbywa się parada rzeźb z kwiatów oraz wybierana jest Kwietna Królowa. W sobotę ma miejsce wielki festyn z setką straganów, podawane jest lokalne jedzenie, a dzieci mają zorganizowany plac zabaw. Po południu organizowane są koncerty i parada samochodów, a przede wszystkim główny punkt programu - parada Bloemencorso Leersum. Wieczorem impreza oraz pokaz fajerwerków. Niedziela to kontynuacja festynu.


Corso Zundert 2014

7-8 września

Zundert Holandia

Parada kwiatów odbywa się w niedzielę od 13.30 do 18.00, a kwiaty można oglądać jeszcze w poniedziałek. Impreza w Zundert na południu Holandii powstała w 1936 roku. Od tego czasu w każdą pierwszą niedzielę września pokazywane są tutaj cuda stworzone z kwiatów dalii.

Konstrukcje w paradzie tworzone są w wielkich namiotach przez wolontariuszy. Dalia jest jedynym kwiatem, który umiejscawiają na swoich dziełach. Starsi mieszkańcy Zundert sadzą i uprawiają dalie, a młodsi tworzą rzeźby kwiatowe. Zwycięski w paradzie pojazd z kwiatów może wjechać na miejski rynek. Impreza jest swoistym podsumowaniem wakacji i integruje mieszkańców, podobnie jak np. Las Fallas w Walencji [Hiszpania]. Więcej na corsozundert.nl

Gdzie leży Zundert [mapa]
Zundert

Jakie znacie ciekawe imprezy związane z kwiatami i ogrodnictwem? Dokąd wybieracie się na wiosnę?
Proszę dodaj komentarz!
Hotele w Holandii
Holandia Hotele


Długie weekendy 2014 [daty, pomysły]
Długie weekendy

Poradnik pomagający planować zimowe, wiosenne i letnie dni wolne. Zorganizuj swoje długie weekendy tak, aby cieszyć się wspaniałymi podróżami!

Dzień Króla Holandii 2014Dzień Króla

1 komentarz:

Ula H. pisze...

Niestety nie znam ciekawych miejsc w Holandii, ale wiem, że warto zwiedzić ogrody Keukenhof.I chyba tam się właśnie na majówkę wybiorę, nie wiem jeszcze jak z noclegami.