gdzie na wakacje? >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

sobota, 11 stycznia 2014

Przewodnik po Ukrainie: Barszcz ukraiński


Książkę Barszcz ukraiński można przyjąć dwojako - jako reportaż, a także jako przewodnik po Ukrainie – po miejscach, zwyczajach, mieszkańcach czy życiu politycznym. Dzisiaj jest w promocji dnia w Wydawnictwie Bezdroża, dzięki czemu możemy kupić ją o 25% taniej - zamiast 39,90 zł zapłacimy tylko 29,92 zł (mniej o 9.98 zł).

Aby dowiedzieć się więcej oraz dokonać zakupu, kliknij okładkę i przejdź do księgarni online Bezdroży:

Ukraina Przewodnik


Barszcz ukraiński to książka opisująca relacje między Polską a Ukrainą. Według autora - są one jak barszcz, który po obu stronach granicy wygląda i smakuje inaczej. Na Ukrainie jest gęstszy i taka też jest sytuacja tego państwa – czasem zaskakująca mieszanka narodowa, tożsamościowa i historyczna.

Dla wielu Polaków Ukraina jest miejscem sentymentalnym, gdzie poszukuje się śladów rodzinnej historii i objawów polskości. Warto jednak pamiętać, że to odrębny kraj i mimo tego, że sporo osób porozmawia z nami z łatwością np. we Lwowie, to już "głęboka" Ukraina ma zupełnie inne tradycje i zwyczaje niż nam się wydawało. Ukraińcy mylą nam się z Rosjanami, a przecież to zupełnie inny naród! Jest tu odrębny język, stylistyka, podejście do bieżących wydarzeń. Autor - Piotr Pogorzelski, jest warszawiakiem, ale od 2006 roku mieszka w Kijowie, gdzie jest korespondentem Polskiego Radia z Ukrainy. Można zatem powiedzieć, że jest to Ukraina według lokalsa.

Spis treści przewodnika po Ukrainie

Wstęp, czyli kilka słów o tym, jak rozumieć tę książkę (4)
Mieszkańcy (10)
Język i kultura (50)
Religia (86)
Oligarchowie (110)
Pieniądze rządzą Ukrainą (128)
Matki, żony i kochanki (154)
Back to USSR (180)
Historia a pamięć (198)
Wołyń (222)
Estrada (244)
Od Czerwonej Ruty do internetu (266)
Piractwo (286)
Alkohol i zabawa (298)
Euro 2012 (318)
Kraina Marzeń (338)

Brak komentarzy: