środa, 19 marca 2014

Flamingi - San Pedro del Pinatar [Hiszpania]


Gdy w Europie zrobi się cieplej na teren Parque Regional Salinas de San Pedro del Pinatar w hiszpańskim regionie Murcja (Murcia) przylatują flamingi różowe. Mają do dyspozycji 2115 akrów mokrych terenów, gdzie spokojnie mogą założyć gniazda i żyć nim nadejdzie kolejna zima. Widok, jakiego w Europie rzadko można doświadczyć.

Flaming różowy

Flaming różowy (Phoenicopterus roseus) to gatunek ptaka brodzącego z rodziny flamingów. Wcześniej uznawany był za podgatunek flaminga karmazynowego. Spotkamy go w Afryce na południe od Sahary, nad morzami Śródziemnym i Czarnym, a także w Azji. Jest częściowo wędrownym gatunkiem. W Polsce pod całkowitą ochroną - przylatuje do nas, choć dość rzadko. Na jego wymieranie wpływ ma rozwój cywilizacji, w tym rozwój turystyki.

Flaming

W Hiszpanii poza regionem Parque Regional Salinas de San Pedro del Pinatar flamingi różowe przylatują także do lagun Fuentedepiedra, Doñana, Marismas del Odiel, Laguna Salada de Pétrola (Albacete), Cabo de Gata oraz Delta del Ebro.

Salinas de San Pedro del Pinatar

Mapa San Pedro del Pinatar

Do tego miasta i tej laguny blisko jest z miasta Murcja, a także Kartageny i Alicante - znanego kurortu wakacyjnego Hiszpanii.Tanie loty do Murcji

Wśród tanich linii lotniczych najdogodniejsze połączenie ma Ryanair - jest tu wiele lotów z Eindhoven (Holandia), Wysp Brytyjskich i Irlandii.

Murcja Tani lot

O wiele lepszym pomysłem może być jednak tani przelot do Alicante. Do tego miasta w Hiszpanii mamy loty Ryanair z Polski - Krakowa, Katowic i Wrocławia. (Wizzair tylko z Budapesztu i Bukaresztu)

Alicante Tani lot

Tanie bilety AlicanteZobacz koniecznie ten post:

Długie weekendy 2014 [daty, pomysły]
Długie weekendy

Poradnik pomagający planować zimowe, wiosenne i letnie dni wolne. Zorganizuj swoje długie weekendy tak, aby cieszyć się wspaniałymi podróżami!

Brak komentarzy: