tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 3 kwietnia 2014

Targi Turystyki i Wypoczynku Lato już od piątku


Już w piątek 4 kwietnia o godzinie 11.00 rozpoczną się XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014. Wielki turystyczny piknik w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c potrwa do niedzieli 6 kwietnia. Impreza skierowana jest do miłośników podróży, rodzin z dziećmi, a także fanów rowerów i wędkarzy. Podczas targów zaprezentowane zostaną oferty na nadchodzące lato, a wystawcy będą zachęcać odwiedzających do poznawania zakątków naszego kraju i skorzystania z proponowanych aktywności.

Lato 2014

Obecni będą przedstawiciele państw, miast, regionów, gmin, powiatów, organizatorzy imprez turystycznych, hotele, uzdrowiska, atrakcje i szlaki turystyczne, a także wydawnictwa, przewoźnicy i lokalne stowarzyszenia. Wśród wystawców znajdą się firmy prezentujące ofertę camperową, żeglarską, rowerową i wędkarską. Na scenie odbędą się występy taneczne, wokalne i teatralne. Taniec Bollywood, hula, reggaeton czy samba to tylko część propozycji. W przerwach między popisami artystycznymi przeprowadzane będą quizy i konkursy, w których na odwiedzających będą czekać atrakcyjne nagrody. Ofertę Targów Lato urozmaicą odbywające się równolegle III Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” oraz II Targi Agroturystyka. Będzie więc okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i trunków, które produkowane są w niewielkich wytwórniach na terenie całej Polski. Dodatkowo warto już teraz pomyśleć o zrobieniu świątecznych zakupów. Na hali wystawienniczej zorganizowana również będzie restauracja Food & Travel, w której dania przygotuje znany mistrz kulinarny, Marcin Budynek.

Turystyka aktywna będzie w tym roku szczególnie promowana. Do udziału w Targach Lato zaproszono wystawców z ofertą dla miłośników dwóch kółek, w tym organizatora dwóch największych imprez rowerowych w Polsce, tj. Tour de Pologne i Skandia Maraton Lang Team. Konferencja prasowa Skandia Maraton Lang Team 2014 odbędzie się w piątek o godz. 13.00 w sali C na pierwszym piętrze.

W Evencie Rowerowym na terenie hali wystawienniczej przewidziane są m.in. takie atrakcje jak: prezentacja najnowszych modeli rowerów firmy Giant, spotkania ze znanymi kolarzami, w tym z Czesławem Langiem, Ryszardem Szurkowskim, Lechem Piaseckim i Dariuszem Baranowskim, konkursy szybkiej jazdy na 50 m w kolarstwie torowym oraz na trenażerach. Na stoisku Polskiego Związku Kolarskiego odbędzie się konkurs na najcięższy rower – warto więc przyjechać ze swoim sprzętem.

W odrębnym sektorze znajdą się wystawcy z ofertą dla wędkarzy. Będą tam m.in. producenci specjalistycznej odzieży, woderów oraz spodniobutów, organizatorzy wypraw wędkarskich, producenci zanęt i woblerów.

Spotkania branżowe
Targi Lato to także okazja do spotkań przedstawicieli branży turystycznej w Polsce. 4 kwietnia będzie miał miejsce Dzień Ekspercki Polskiej Organizacji Turystycznej na temat „Inspiracji i trendów w innowacyjnym podejściu do produktów turystycznych”. Podczas warsztatów dla właścicieli, administratorów, osób zarządzających produktami turystycznymi oraz lokalnych organizacji turystycznych przybliżone zostaną takie zagadnienia jak: innowacje w prowadzeniu usług turystycznych, fenomen turystyki kulinarnej, czy promocja innowacyjnych usług turystycznych.

Tego samego dnia o godzinie 14.00 rozpocznie się seminarium Izraela. Przedstawciele tego kraju, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków, przedstawią specjalistom z branży narzędzia zwiększające sprzedaż tego kierunku oraz wpływające na wzrost zainteresowania wyjazdami w ten rejon.

Lato Mazowsze

Mazowsze ponownie Regionem Partnerskim Targów Lato
Przedstawiciele Mazowsza prezentować będą zabytki i atrakcje regionu, jak również ciekawe miejsca, w których można uprawiać turystykę pieszą, rowerową i wodną. Oficjalne otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu odbędzie się w sobotę o godzinie 11.00 na scenie targowej. Następnie pokazy akrobacji rowerowych, jazdy na monocyklach, kurs ratownictwa wodnego, prezentacje najatrakcyjniejszych szlaków Mazowsza oraz animacje dla najmłodszych będą przyciągać odwiedzających. Zaplanowanych jest wiele konkursów dla uczestników w każdym wieku, a na zwycięzców czekają nagrody.

Konkursy z nagrodami
W trakcie targów odwiedzający wybiorą Hit Lata, czyli ofertę, która spośród prezentowanych na Targach Lato spodoba się najbardziej. Równolegle prowadzony będzie konkurs na najlepsze hasło promujące targi. Do wygrania jest pobyt-niespodzianka dla dwóch osób. Z kolei Polska Organizacja Turystyczna wraz z firmą MT Targi Polska dokona wyboru najlepszej oferty ekspozycyjnej polskiego regionu. Kryształowe Słońce wręczone zaś zostanie wystawcom, których stoiska zdobędą uznanie Jury ze względu na ogólne wrażenie, oryginalność zabudowy, estetykę, porządek na stoisku oraz profesjonalizm obsługi klienta.

Strefa dla dzieci
Podczas gdy rodzice będą zwiedzać targi, dzieci będą mogły się bezpiecznie bawić w specjalnie dla nich przeznaczonej strefie. W hali umieszczone będą dmuchańce: krokodyl Herman, dżungla, tor przeszkód i statek piracki, a także symulator surfingu. Propozycje aktywności dla najmłodszych przedstawią również opiekunowie z Towarzystwa Edukacyjnego Vizja, Centrum Promocji Kultury z dzielnicy Praga-Południe oraz Przedszkola Ekologicznego Zielone Słonie. Będą to zarówno warsztaty edukacyjne, jak i stanowisko malowania buziek. Część przestrzeni zagospodaruje także miejsce rozrywki Hulakula, w którym znajdzie się trampolina, plac zabaw oraz basen z piłkami.

Informacje praktyczne
Wstęp na Targi LATO 2014 jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte w piątek w godzinach 10:00-17:00, w sobotę 10:00-18.00 i w niedzielę 10:00-16:00.

Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje nie więcej niż 20 minut. Od ronda ulicą Marsa
do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska ruch odbywa się płynnie dwupasmową jezdnią. Przy halach dla odwiedzających jest dostępny duży parking. Na targi można również dostać się autobusem miejskim. Z centrum Warszawy liniami: 143, 514, 520, z Ronda Wiatraczna liniami: 115, 145, 173, 183, 315 oraz z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 115 i 315. Przystanek docelowy to Okularowa.

Więcej informacji: www.targilato.pl

Zapraszamy!Długie weekendy 2014 [daty, pomysły]
Długie weekendy

Poradnik ułatwiający planować długie weekendy wiosną i latem. Zorganizuj swój urlop tak, aby przeżyć wspaniałe przygody niskim kosztem!

Wakacje 2014

Wiele pomysłów na wyjazdy wakacyjne 2014. Lato warto dobrze zaplanować i oszczędzić na rezerwacjach wycieczek.

Brak komentarzy: