sobota, 15 sierpnia 2015

Rowerowy potop AZS 2015


Słyszeliście o wyprawie do Szwecji promem i wycieczkach rowerowych od razu po zejściu z pokładu? Poznaj akcję AZS oraz Stena Line i wyrusz na przygodę życia! Trwają zapisy na Rowerowy Potop 2015 - spiesz się ze zgłoszeniem, aby zdążyć!

Szwecja Rower

Rowerem po Szwecji

Dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności znajdzie się świetna trasa - zgłoś się do Potopu, a przeżyjesz rowerową przygodę! Przed tobą dwie noce zabawy na statku Stena Line i cały dzień na aż sześciu trasach rowerowych przygotowanych przez AZS. Na statku wypoczniesz w wygodnej kabinie i odbudujesz zapas kalorii. Rano czeka na Ciebie śniadanie – obfity szwedzki stół. Wieczorem dla rowerzystów przygotowaliśmy dania w specjalnej cenie - od 20 zł.

Z sześciu tras możesz wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twojemu doświadczeniu i kondycji. Jeśli nie chcesz zbyt się forsować, polecamy 40 kilometrów rowerowego spaceru po mieście, a jeżeli lubisz wyzwania - wybierz trasy 60, 75, 95 lub nawet 100 kilometrów.

Partner imprezy: AZS Akademicki Związek Sportowy
Zobacz też - Szwecja w Praktycznym Przewodniku

Program wycieczki promowo-rowerowej


Rejs z 2 noclegami na statku i całym dniem w Szwecji na rowerze.
Wypłynięcia: 6, 13 i 20 września 2015 (niedziela)

W cenie od 179 zł* na osobę obejmuje:
rejs promem;
transport roweru do Szwecji i z powrotem;
rozrywka na pokładzie, w tym dyskoteka;
śniadanie w formie szwedzkiego stołu;
miejsce w kabinie 4-os. z łazienką (2 noclegi);
jedna z 6 tras rowerowych (cały dzień);
pamiątkowa koszulka;
ubezpieczenie NNW i KL.

* do ceny należy doliczyć dopłatę ekologiczną SECA

Trasy rowerowe po Szwecji

w ramach rejsu:

Trasa biała: 40 km, spacer po mieście + opcjonalnie wyspa Aspö
45 km relaksu - zwiedzisz Karlskronę i jej najważniejsze atrakcje: Kościół Admiralicji, dzielnicę Björkholmen, centrum. Jeżeli starczy Ci sił i czasu możesz skorzystać z bezpłatnego promu i dostać się na wyspę Aspö, gdzie odwiedzisz twierdzę Drottningskar.

Trasa niebieska: 60 km trasa widokowa zachodnia
Przejazd rowerem wzdłuż wybrzeża szkierowego, wiedzie mostami i groblami między licznymi wyspami. Oprócz widoków zobaczysz też Hjortahammar – cmentarzysko z epoki wikingów. Południowy kraniec wyspy Almö oraz grobla prowadząca na wyspę Hasslö ukazują całe piękno przyrody archipelagu wokół Karlskrony (1650 wysp!). Po prawej stronie grobli znajdziesz twierdzę marynarki Västra Hästholmen.

Trasa zielona: 75 km, trasa widokowa + opcjonalnie centrum Karlskrony
Nieco dłuższa, malownicza trasa wzdłuż wybrzeża szkierowego, przez kilka wysp. Trasa będzie wymagać trochę kondycji, ponieważ przejeżdżamy przez parę mostów nad morskimi cieśninami. Po drodze piękne widoki na archipelag. Dojeżdżamy aż na przylądek Finskan z widokiem na twierdzę Kungsholmen. Dla tych, którym 75 km to mało, istnieje możliwość wydłużenia trasy o rowerowe zwiedzanie centrum.

Trasa czerwona: 90 km trasa zabytkowa
Trasa wiedzie dobrze utrzymanymi drogami asfaltowymi. Tempo przejazdu będzie szybkie i dzięki temu jesteśmy w stanie odwiedzić wiele zabytkowych miejsc i kilka miejscowości. Zobaczymy kamienny kościół z XII wieku w Edestad, cmentarzysko wikingów Hjortsberga, słynny park zdrojowy w Ronneby a także centrum tego malowniczego miasta.

Trasa różowa: 100 km wzdłuż wybrzeża
Malownicza trasa wzdłuż szkierowego wybrzeża, prowadząca do Kristianopel – najmniejszego miasta Szwecji. Przemierzysz dystans około stu kilometrów poprzez urokliwą szwedzką prowincję. Na trasie zobaczysz typowe szwedzkie drewniane domki oraz dobrze poznasz szwedzką przyrodę – droga wiedzie tuż nad brzegiem morza.

Dodatkowe informacje i zapisy na http://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/rowerowy-potop

Brak komentarzy: