tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 19 listopada 2009

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie


Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB BerlinMiędzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie (Międzynarodowa Giełda Turystyki ITB Berlin), to jedne z największych i najważniejszych na świecie targów turystycznych. Początki ITB w Berlinie sięgają 1966 roku. W marcu 2010 prezentowane będą ciekawe kierunki zwiedzania, operatorzy usług turystycznych, biura podróży, systemy informatyczne wspierające rezerwację miejsc noclegowych, przewoźnicy turystyczni, hotele oraz inne firmy działające w branży. To tutaj nawiązują się ważne kontakty biznesowe i powstają nowe pomysły na podróże. A goście, studenci turystyki i rekreacji oraz osoby szukające pracy w turystyce mogą poznać rynek szybko i w jednym miejscu. Poznać można nowe trendy, pomysły i partnerów.

ITB Berlin 2010 odbędzie się w halach Targów Berlińskich od 10 do 14 marca 2010.
Godziny otwarcia wyłącznie dla uczestników targów: 10-12 marca 2010, 10:00-18:00
Godziny otwarcia dla wszystkich zainteresowanych: 13-14 marca 2010, 10:00-18:00

Bilety na targi turystyczne w Berlinie (Niemcy)
Wejście jednorazowe 13-14 marca: 14 euro
Wejście jednorazowe - zakup online: 12 euro
Wejście jednorazowe - studenci: 8 euro
Wejście last minute 14 marca po 14:00: 8 euro
Wejściówka pełna uczestnika targów: 46 euro
Posiadacz kart IATA/IATAN IDCard: 28 euro
Wejściówka jednodniowa uczestnika targów: 28 euro
Wejściówka wystawcy: 46 euro
Dzieci do lat 14 pod opieką dorosłych 13-14 marca: wstęp bezpłatny

Bilet z wyprzedzeniem można kupić u lokalnego przedstawiciela w Polsce (informacje: Magdalena Krucz, magdalena.krucz@pot.gov.pl, tel. (22) 5367044, fax (22) 5367044) lub przez sklep internetowy.

Praca w turystyce czeka na targach
Targi to także okazja do znalezienia pracy w turystyce. Uruchomione zostało specjalne centrum kariery, które ma pomóc znaleźć zatrudnienie w branżach hotelarskiej, gastronomicznej i w biurach podróży.
Targi pracy ITB organizowane z YOURCAREERGROUP na stoisku 5.1 to miejsce, w którym młodzi pasjonaci turystyki i obecni pracownicy branży mogą zasięgnąć wiedzy o przyszłości zawodowej w hotelarstwie, kateringu i biurach podróży. Czekać tam będą dyrektorzy personalny (HR) z wielu znanych korporacji, będzie można z nimi porozmawiać o możliwościach pracy. Jest to także okazja do porozmawiania o pomysłach na swój biznes i zasięgnięcia porady specjalistów od planowania kariery. Oprócz rozmów, dostępna będzie też lista poszukiwanych kandydatów.

Miejsce targów: Kompleks Wystawienniczy Messe Berlin, Messedamm 22, D-14055 Berlin
Polska na stanowisku 15.1 - tutaj jest rozmieszczenie stoisk: http://www1.messe-berlin.de/vip8_1/website/Internet/Internet/www.itb-berlin/images/Gelaendeplan/itb-berlin-hall-allocation.pdf

Mapka dojazdowa do Messe Berlin - literką S na zielonym tle oznaczone są najbliższe stacje metra (S-Bahn), warto też pobrać mapkę komunikacji miejskiej z oznaczonymi lotniskami: http://www1.messe-berlin.de/vip8_1/website/Internet/Internet/Allgemeine-Dokumente/pdf/S-U-Bahnnetz-Berlin.pdf
Katalog targów
Katalog wystawców Targów Turystycznych ITB Berlin 2010 będzie dostępny od 10 marca przy kasach oraz stoiskach rejestracyjnych za 15 euro. Można go także kupić przez Internet i zlecić przesłanie pocztą poprzez stronę www.itb-catalogue.com.

Strona organizatorów: http://www1.messe-berlin.de/vip8_1/website/Internet/Internet/www.itb-berlin/englisch/index.html

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

witam
w tym roku po raz trzeci jade na targi, ale pierwszy raz autem czy ktos moze mi powiedziec czy parkingi sa płatne i za ile??? dziekuje za informacje