tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 17 lutego 2010

Parady kwiatów w Holandii 2010


Zobacz też: Keukenhof 2012

Bloemencorso Bollenstreek 2009Holandia słynie z kwiatów. Organizowane są więc różnorodne parady i imprezy związane z tematyką kwiatową. Przedstawiamy najważniejsze parady kwiatów w Holandii:

Bloemencorso Bollenstreek - 24 kwiecień 2010
Parada Kwiatów regionu Bollenstreek w prowincji Zuid Holland organizowana jest zawsze w trzecią sobotę kwietnia. Parada Kwiatowa wyrusza z Noordwijk i dociera do Haarlem. Przejeżdża przez miejscowości, w których uprawiane są rośliny cebulowe, tzw. okręg cebulowy (Voorhout, Sassenheim, Lisse, Hillegom).

Bloemencorso Leersum - 14 sierpień 2010
Parada Kwiatów Leersum odbywa w prowincji Utrecht.

Bloemencorso Zundert - 5 wrzesień 2010
Parada Kwiatów Zundert w prowincji Noord Brabant odbywa się w pierwszą niedzielę września. Impreza jest najstarszą paradą kwiatów w Holandii. Jedyne prezentowane na niej kwiaty to dalie.


Autorką zdjęć z Bloemencorso Bollenstreek 2009 jest Ewa mieszkająca w Królestwie Niderlandów już od kilku lat. Prowadzi blog emigrantka.NL, który ma służyć jako miejsce spotkań dla emigrantów, takich jak ona, a także rodaków w kraju, którzy chcą się dowiedzieć więcej o krainie wody i wiatraków. Poza przydatnymi informacjami zamieszcza dużo ciekawych zdjęć. Z nich właśnie za jej zgodą skorzystaliśmy.

Parada kwiatów w Holandii Bloemencorso BollenstreekParada kwiatów w Holandii Bloemencorso Bollenstreek

Poznaj inne kwiatowe tematy:
Holenderski Festiwal Kwiatów 2010
Ogród Keukenhof w Lisse

Brak komentarzy: