tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

sobota, 6 lutego 2010

Złota Uliczka w Pradze zamknięta od 1 maja 2010


Z żalem zawiadamiamy, że od 1 maja do lata 2011 roku turyści nie będą mogli wejść na Złotą Uliczkę w Pradze. Powodem zamknięcia jednej z głównych atrakcji turystycznych Pragi jest remont kanalizacji, która potrzebuje w końcu porządnej renowacji.

Rury popękały, nigdy nie zostały dobrze naprawione. Woda podczas roztopów lub obfitych deszczów podmywa fundamenty domów. Jak mówi gazecie DNES David Sebek, zarządzający zamkiem na Hradczanach, sytuacja nie jest krytyczna, ale lepiej to zrobić teraz nim Złota Uliczka zsunie się do Jeleního příkopu.

Przy okazji przeprowadzone zostaną badania archeologiczne i można spodziewać się ciekawych znalezisk spod pamiętającego wiele wieków grodu królewskiego. Ponowne otwarcie uliczki alchemików zapowiadane jest na lato 2011 roku.

Informację podał czeski dziennik iDNES.cz.

2 komentarze:

kasztelan pisze...

Właśnie wczoraj wróciłem z Pragi, gdzie byłem na weekend majowy przez te 3 dni: 1-3.05.2010 r. i Złota Uliczka była otwarta dla turystów.

Praktyczny Przewodnik Info-rmacje pisze...

Wg zarządu zamku termin zamknięcia przesunięto na 3 maja http://www.hrad.cz/cs/prazsky-hrad/turisticky-rozcestnik/index.shtml