środa, 3 marca 2010

Gibraltar [zdjęcia, mapa]


Pod koniec marca do Hiszpanii udała się nasza znajoma - Asia. Zamieszkała w miejscowości Algeciras w Andaluzji. Asia przysyłać nam będzie zdjęcia ze swoich wycieczek oraz dzielić się z nami wrażeniami. Co jakiś czas będziemy umieszczać je na naszym blogu. Tym razem dotarła na skraj Europy - Gibraltar. Oto jej przewodnik po Gibraltarze.

Gibraltar


Gibraltar

"W niedzielę byliśmy na wycieczce w Gibraltarze. Z Algeciras przetransportowaliśmy się busem za 2 euro, następnie przekroczyliśmy granicę hiszpańsko-brytyjską, a tam szok: poczułam się nieco jak w Anglii widząc charakterystyczne czerwone budki, napisy w języku angielskim (a nie jak do tej pory tylko po hiszpańsku), no i samochody z rejestracjami żółto-białymi. Poza tym duże wrażenie zrobił na mnie pas startowy, przez który odbywa się normalny ruch samochodowy i pieszy. W miasteczku u podnóża góry jest wiele sklepów z alkoholem, papierosami, widać że cieszą się dużym powodzeniem. Wjechaliśmy kolejką za 9,5 euro, następnie przeszliśmy cały szczyt krętymi ścieżkami, zabudowaniami, podziwiając wspaniałe widoki oraz pozostałości po stacjonowaniu wojsk, oczywiście nie udało się zwiedzić wszystkiego, pozostały jeszcze tunele wydrążone w skale, zamek i wiele wiele więcej.

Gibraltar to niesamowite miejsce, które kryje sobie mnóstwo tajemnic. Na pewno jeszcze tam pojadę :)"

Gibraltar Hiszpania
Hiszpania Gibraltar

Widok z góry na miasto oraz ujście Morza Śródziemnego do Oceanu Atlantyckiego

Gibraltar widok z góry

Gibraltar zdjęcia

Gibraltar Cieśnina


Gibraltar Szczyt

Gibraltar Panorama

Gibraltar Zabudowania

Gibraltar góra

Małpki bezogonowe Apes na Gibraltarze

Małpy Apes na Gibraltarze

Gibraltar małpki
Gibraltar małpy

Gibraltar (lotnisko, miasto)

Gibraltar lotnisko

Gibraltar Wielka Brytania

Gibraltar pamiątki

Gibraltar Anglia

Mapa Gibraltaru

Gibraltar stanowi terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. Znajduje się na południu Europy, nad cieśniną, przy granicy z Hiszpanią.Zobacz: Asia w Hiszpanii - Gibraltar na bis

Brak komentarzy: