tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 19 maja 2010

5. Festiwal Święto Ogrodów 2010 [Kraków, Małopolska]


Święto Ogrodów 2010

Święto Ogrodów 2010 odbędzie się w dniach od 11 do 20 czerwca.Organizatorami są Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki" i Klub Muzyki Współczesnej "Malwa".

W tegorocznej piątej edycji krakowskiego "Święta Ogrodów" udział biorą (oprócz organizatorów), m.in. Uniwersytet Rolniczy - Wydział Ogrodniczy, Zamek Królewski na Wawelu i w Pieskowej Skale, Austriacki Konsulat Generalny w Krakowie, Muzeum Narodowe - Dom Józefa Mehoffera, Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, Muzeum Sztuki i Techniki Manggha, Muzeum Inżynierii Miejskiej - Ogród Doświadczeń, Teatr "Stygmator", klasztor Benedyktynów w Tyńcu, dwór Zieleniewskich w Trzebini, Zespół Placówek Caritas w Proszowicach - Ogród Biblijny, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Ogród Działkowy "Nad Rudawą", Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Szkoła Podstawowa nr 114 w Krakowie, Towarzystwo Ogrodnicze w Krakowie. "Twój Ogrodnik" zaprasza również do ogrodu w Filipowicach, a "Brzoskwinia Ogród" do ogrodu dendrologicznego w Brzoskwini.

Pierwszy raz podczas Święta Ogrodów dostępny będzie, niedawno otwarty, Ogród Profesorski, należący do Muzeum UJ - Collegium Maius. Również w ramach festiwalu pierwszy raz otwarta będzie Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa - Pałac Kościelniki.

Wstęp na wszystkie imprezy organizowanie w ramach "Święta Ogrodów" jest wolny.


Święto Ogrodów 2010 - programRozpoczęcie 5. Festiwalu Święto Ogrodów odbędzie się o godzinie 18:00 w Ogrodzie Botanicznym UJ przy ulicy Kopernika 27 w Krakowie. Więcej informacji - program.


Zobacz poprzednie edycje Święta Ogrodów

Zobacz również:
Ogród Botaniczny UJ w Krakowie
Dom Józefa Mehoffera
Zamek w Pieskowej Skale


Brak komentarzy: