tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 9 czerwca 2010

Lebrija - Hiszpania


Lebrija jest miastem położonym w Hiszpanii w prowincji Sewilla (Andaluzja).

Lebrija Hiszpania
Lebrija Hiszpania Cruces de Mayo


LebrijaAsia: "Lebrija to typowe "Blanco Pueblo", znajdujące się w połowie drogi między Sewillą i Jerez de la Frontera. Słynie z przepięknego Kościoła Santa Maria de la Oliva zbudowanego na bazie meczetu, zarówno na zewnątrz i wewnątrz (charakterystyczne łuki i półkolista kopuła) widoczne są pozostałości sztuki arabskiej, zakrystia została zaadoptowana na muzeum sztuki sakralnej. Zwiedziłam również starą wytwórnię naczyń ceramicznych, wykonywanych w tradycyjny sposób.

Miałam okazję tam gościć, gdyż koleżanka zaprosiła mnie na "Cruces en Lebrija". To święto trwa od piątku do niedzieli przez dwa tygodnie. Jego nazwa związana jest z krzyżem, ustawionym na mini ołtarzu udekorowanym kwiatami i pozłacanymi naczyniami. Wokół niego gromadzą się kobiety śpiewające i wybijające rytm flamenco, które tańczy się na specjalnie przygotowanym parkiecie wewnątrz budynków lub spontanicznie na ulicy. Fiesta odbywa się w godzinach wieczornych. Podczas trwania Cruses miasto udekorowane jest girlandami i papierowymi kwiatami w odróżnieniu od kobiet, które wpinają we włosy świeże czerwone lub białe goździki.

Rodzina Angeli bardzo serdecznie mnie przyjęła, miałam okazję spróbować typowych przysmaków hiszpańskich jak Gambas, chocos y sardinas al horno oraz słynnej Paella (potrawa na bazie ryżu z warzywami, głównie pomidorami i owocami morza), która niezwykle mi smakowała :)"

Kościół Santa Maria de la Oliva oraz Giraldilla
Kościół Santa Maria de la Oliva LebrijaKościół Santa Maria de la Oliva LebrijaKościół Santa Maria de la Oliva LebrijaKościół Santa Maria de la Oliva LebrijaKościół Santa Maria de la Oliva LebrijaKościół Santa Maria de la Oliva Lebrija


Wytwórnia naczyń ceramicznych w Lebrija
Ceramika Hiszpania Lebrija Wytwórnia naczyń ceramicznych w Lebrija


Cruces de Mayo (Święty Krzyż Maja) en Lebrija
Cruces de MayoCruces en Lebrija Hiszpania
Święto Cruces en Lebrija w Hiszpanii
Cruces en Lebrija Andaluzja
Cruces de Mayo (Święty Krzyż Maja) en LebrijaCruces de Mayo (Święty Krzyż Maja) en Lebrija


To się jada w Hiszpanii - Paella, szynka parmeńska, owoce morza...
Potrawy HiszpaniaPaella potrawa Hiszpańska


Lebrija - Hiszpania
Lebrija - HiszpaniaLebrija - Hiszpania


Zobacz: Asia w Hiszpanii - Tarifa

Brak komentarzy: