gdzie na wakacje? >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

niedziela, 4 maja 2014

Tanie loty do Orvieto i dojazd do katedry [Boże Ciało]


Boże Ciało łączy się nierozerwalnie z Orvieto [Włochy]. Tanie loty docierają w okolice najważniejszego miejsca w czasie tego długiego weekendu czerwcowego. Zobacz, jak dojechać do Orvieto i katedry w tym mieście. A na początek zdjęcie z tej malowniczej okolicy:

Orvieto

oraz fasada katedry w Orvieto:
Katedra w Orvieto


Gdzie leży Orvieto?


Znajduje się w regionie Umbria. Najbliższymi dużymi miastami są Viterbo 33 km, Terni 47 km (do tej prowincji należy Orvieto) i Perugia 49 km. Stosunkowo niedaleko jest też z Florencji i Rzymu - Orvieto leży na trasie między oboma słynnymi miastami.

Orvieto Położenie

Po Włoszech możemy poruszać się wypożyczonym samochodem, ale najwygodniej dojechać tutaj komunikacją publiczną. Świetną siatkę połączeń i wysoką częstotliwość odjazdów ma włoska kolej Trenitalia. Bilety możemy kupować wcześniej i zyskiwać rabaty.


Lotniska wokół Orvieto


Do Orvieto najlepiej dolecieć tanimi lotami z Polski - na przykład do Pizy, Bolonii, Rzymu (Ryanair) lub - to już zdecydowanie dalej - Neapolu (Wizzair). Na mapce zaznaczyłem lotniska z aktywnymi połączeniami z Polską - to te na żółto-niebiesko, oraz te, na których lądują tani przewoźnicy, ale nie bezpośrednio z Polski (szare ikony).

Orvieto lotnisko

Zwykle najtańsze bilety kupimy w Ryanair do Pizy i do Bolonii. Warto przy okazji odwiedzić te miasta, bo lotniska są blisko centrów miast, a atrakcje turystyczne znamy chyba wszyscy ze zdjęć i filmów. Dlaczego by zatem nie zrobić sobie naprawdę długiego weekendu czerwcowego i polecieć wcześniej do Włoch?

Jeśli chcesz poznać promocje na tanie bilety lotnicze, zainstaluj na swoim smartfonie lub tablecie aplikację mobilną Tanie loty
Tanie lotyTanie loty do Orvieto


Tanie bilety do portów lotniczych najbliżej Orvieto oferuje Ryanair:

Orvieto tanie loty

Wizzair:

Tanie loty Orvieto

oraz Eurolot - polska tania linia lotnicza:

Tanie loty Rzym

Przylot do Rzymu ma dodatkową zaletę - możemy bowiem pojechać do Watykanu i zwiedzić też centrum stolicy Włoch. Ceny lotów będą jednak prawdopodobnie wyższe niż na północ Półwyspu Apenińskiego.


Mapa Orvieto


W nawigacji samochodowej lub na swoich mapach w urządzeniu mobilnym należy ustawić lokalizację "Duomo di Orvieto", czyli katedra w Orvieto. Dokładne położenie możesz zobaczyć na interaktywnej mapie poniżej:
Hotele w Orvieto

Zobacz i porównaj ceny noclegów w hotelach w Orvieto - kliknij na obrazek:
Orvieto HotelChcesz wiedzieć więcej? Sprawdź:

Orvieto [przewodnik]

Orvieto

Poznaj to włoskie miasto, które związane jest z tradycją Bożego Ciała.

Długi weekend czerwcowy

Weekend czerwcowy

Gdzie pojechać na długi weekend czerwcowy? Sprawdź pomysły na urlop w okolicach Bożego Ciała.

Brak komentarzy: