tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 9 grudnia 2010

Nietypowe pamiątki: karta Oyster z królewskiego ślubu


Jak donosi agencja UKPA, szykuje się nam niezwykła atrakcja. Z okazji planowanego obecnie małżeństwa księcia Williama z Kate Middleton wydana zostanie specjalna edycja karty Oyster dla osób dojeżdżających do pracy w Londynie. Popularne plastikowe karty będą miały zmieniony wizerunek. Trafią do sprzedaży przed ślubem planowanym na 29 kwietnia 2011 w Opactwie Westminsterskim.

Karta OysterOto karta Oyster używana w komunikacji miejskiej w Londynie. Jej wydanie w specjalnej formie stać się ma najbardziej niezwykłym upamiętnieniem królewskiego ślubu. Kartę służącą do przechowywania środków pieniężnych na podróż i karnety wprowadzono w 2003 r. Dziś ponad siedem milionów z nich jest regularnie wykorzystywanych przez mieszkańców i turystów. Ślub rodziców Williama - księcia Walii i Lady Diany Spencer - w 1981 roku również został uhonorowany przez organ transportu specjalnym biletem.

Najprawdopodobniej wydrukowany na niej będzie obraz szczęśliwej pary młodej. Komisarz Transport for London (nasze MPK) Peter Hendy powiedział gazecie London Evening Standard: "Jedną z rzeczy, których nie zrobiliśmy z Oyster jest to, co zrobiono z ogromnym sukcesem w Hongkongu - sprzedaż limitowanej edycji". Niektóre z tamtejszych kart Octopus są warte fortunę. Brytyjczycy zatem też zrobią odmianę na królewskie wesele. Karta ma być niezwykle gustowna.

Podczas przygotowań do królewskiego ślubu wprowadzono już wiele gadżetów, które upamiętnić mają tą niezwykłą uroczystość. Wśród pamiątek znajdą się album zdjęć królewskiego fotografa Robina Nunna oraz pamiątkowa moneta pięciofuntowa z królewskiej mennicy Royal Mint.

Brak komentarzy: