tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 1 grudnia 2010

Porównywarka turystyczna uratuje twoje wakacje

Turystyka rozwija się w zastraszającym tempie, ignorując turystów. Na każdym kroku reklamy, billboardy, strony internetowe atakują nas pozornie idealnymi wakacjami. Już dawno nauczyliśmy się, że różnica pomiędzy tym, co oferują biura podróży, czy hotele jest dalece różne od rzeczywistości. Jakość wakacji zależy już, więc tylko od ciebie. W wyszukiwaniu ofert tanich, lecz wymarzonych wakacji pomoże ci porównywarka turystyczna Turigo, zupełnie innowacyjne narzędzie, które ułatwi zaplanowanie wczasów.


Turigo jest pierwszą na polskim rynku kompleksową wyszukiwarką turystyczną, mówiąc dokładniej serwisem umożliwiającym w kilka sekund przeszukanie i porównanie tysięcy ofert tanich lotów, hoteli, a nawet wycieczek i wakacji last minute. Wyniki dostajesz w przystępnej formie listy, którą, pod interesującym cię katem możesz niemal dowolnie sortować i filtrować. Wyszukiwarka Turigo, jest serwisem zbiorczym, czyli prezentuje oferty umieszczone bezpośrednio na stronie hotelu lub usługodawcy, otrzymane wyniki są, więc aktualne i pozbawione opłat prowizyjnych. Właśnie to jest głównym elementem wyróżniającym Turigo, na tle pozostałych wyszukiwarek. Jako narzędzie pobierające dane od dostawców, nie narzuca na nich opłat prowizyjnych lub stałych, dzięki czemu koszty te, nie są przerzucane na klienta, a Ty otrzymujesz najniższą możliwą stawkę. Dodatkowo przedstawiona lista wyszukiwań jest obiektywna, dlatego, że nie prowadzimy sprzedaży „wysokich” miejsc, którą uskuteczniają niektóre serwisy.


Tanie wakacje – Twoje wakacje!


Jak to jednak się ma do planowania tanich wczasów? Już spieszę z wyjaśnieniami – Turigo to jedna strona o ogromnych możliwościach, nie musisz przeszukiwać kilku serwisów, dlatego, że wszelkie kluczowe dane otrzymujesz na miejscu. Zwykle, już po wybraniu miejsca zaczyna się wielkie poszukiwanie tanich biletów lotniczych. Zanim rzucisz się w szaleństwo porównywania, zwróć uwagę na kilka kluczowych szczegółów o biletach:


  • Kupowanie biletów powinno się odbywać w tzw. Czasie najmniejszego ruchu, czyli w dniach i godzinach, kiedy linie lotnicze udostępniają najtańsze bilety. Przeważnie jest to środek tygodnia, o wczesnych godzinach porannych, lub późnych wieczornych. Jest to zarówno najlepszy czas na kupowanie biletów, jak i na termin odlotu.

  • Pula tanich biletów jest ograniczona, więc szybka może ci pomóc zaoszczędzić.

  • Generalnie powinno się kupować z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem

  • Sprawdzaj oferty codziennie, gdyż wiele z nich znika, tak szybko jak się pojawiło

  • Uważaj na opłat dodatkowych opłaty dodatkowe, m.in. przy odprawach (staraj się korzystać z odprawy online).

  • Zwróć uwagę gdzie samolot ląduje, gdy zaoszczędzisz 100 złoty na bilecie, a wylądujesz na lotnisku oddalonym o 80-90 km od miejsca noclegu, to nie jest to oszczędność…

  • Bogatszy o tą wiedzę możesz przystępować do zakupu biletów. Mimo, że ilość kwestii do ogarnięcia przy zakupie biletu wydaje się przytłaczająca, to Turigo umożliwia uwzględnienie większości z nich w trybie wyszukiwania.


Na szczęście mniej skomplikowane jest wyszukiwanie tanich noclegów, jednak tu otrzymujemy większą dowolność w wyborze. Gdy znajdziemy tani nocleg powinniśmy sprawdzić, gdzie znajduje się hotel i sprawdzić opinie o nim na forach internetowych. Pamiętaj również, że ceny noclegu, gdy są podawane w formule „od…” zawierają pewne warunki, dopiero, po których spełnieniu będzie obowiązywać.


Promocje


Dla każdego turysty, przy wyborze wakacji kluczowa jest cena. Dlatego tak kluczowe jest znalezienie promocji. Niestety w przypadku okazji wakacyjnych, zresztą tak jak w całej polskiej przestrzeni reklamowej panuje bałagan i zalew pozornych ofert. Uporządkować wszystko pomoże ci specjalna opcja porównywarki Turigo, która wyszukuje wakacyjne oferty popularnych biur podróży i zestawia je z sobą. Zyskujesz, zatem szybko wszystkie najciekawsze promocje, które sortujesz według własnych wymagań.


Porównywarki turystyczne na zachodzie zdobyły ogromny szacunek ze względu na swoją szeroką gammę zastosowań. To, co wydaje się z pozoru tylko wyszukiwaniem najtańszych lotów, hoteli, czy wycieczek, zmienia się w centrum planowania. Dzięki porównywarce, czy to przy organizowaniu podróży służbowej, czy wakacji możesz idealnie dobrać datę przelotu, udogodnienia hotelowe, a w przyszłości nawet wynająć samochód.


Czas, pieniądze, wakacje…


Przede wszystkim czas, który dziś, bardziej niż kiedykolwiek jest pieniądzem. Zamiast kilku godzin przed komputerem, spędzisz chwilę. Gdy szef poprosi cię o zaplanowanie zorganizowanie służbowej, wszystko będzie zaplanowane w kilka minut i to w różnych wariantach. Zobaczyłeś doskonałą promocję lotniczą, w kilka chwil dobierzesz do niej hotel, tak by bez nerwów udać się na wakacje. W drugiej kolejności, i to zależnie od ciebie także pieniądze. Uda ci się zaoszczędzić na bilecie, możesz pieniądze przeznaczyć na wyższy standard hotelu, lub dodatkowe atrakcje na miejscu. Porównywarka turystyczna daje ci wolność do planowania wymarzonych wakacji, bez dodatkowych kosztów.1 komentarz:

Anonimowy pisze...

A niestety z każdą promocją wiąże się często haczyk. Zauważyliście ile kosztuje dopłata do bagażu? A no i jest opcja potwierdzenia lotu smsem, uwazajcie na to! Nawwet gdy nie wyrazimy na to zgody to dolczają nam ok 4zł do ceny biletu, trzeba przeklikać zeby wyzerowało.

-------
www.wycieczka.pl/wczasowicze