tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 16 lutego 2011

Park Narodowy Krka [zdjęcia, mapa]


Park Narodowy Krka (po chorwacku Nacionalni Park Krka) leży w środkowej Dalmacji. Jedną z większych miejscowości w pobliżu jest Szybenik, w centrum parku znajduje się Jezioro Visovac, a przez okolicę przepływa rzeka Krka. Jest tu niezwykła flora i mikroklimat. Są zapierające dech w piersiach wodospady, takie jak Skradinski Buk i Roški Slap - 17 kaskad ma łącznie 46 metrów wysokości! U podnóży wodospadów można się spokojnie kąpać pod czujnym okiem ratownika i do wyznaczonego przez boje miejsca. Warto zwiedzić liczący sobie 566 lat klasztor Franciszkanów położony na wyspie pośrodku Jeziora Visovac.

Nasz Facebook'owy fan, Jan Trzupek, przekazał nam wrażenia ze swojego pobytu. - Byłem na wycieczce organizowanej - upał jak nie wiem, wokół pełno wody a tu nie ma czasu i nie wolno się kąpać. Mocno nas przegonili po dłuższej trasie (są... dwie). Ale ponarzekawszy - będąc na Chorwacji koniecznie należy tam jechać - jedno z najpiękniejszych miejsc jakie widziałem. Aż ciężko uwierzyć, że te wodospady tak same - bez pomocy ze strony ludzkiej ręki sobie pięknie wyglądają.

Przy wjeździe do parku są miejsca postojowe dla aut, punkty informacyjne oraz kasy. Bilet do parku w sezonie kosztuje 95 kun chorwackich, poza sezonem nawet tylko 30 kun. Dzieci do lat siedmiu wchodzą za darmo. Wejściówka jest ważna przez cały dzień. Dodatkowe informacje znajdziesz w cenniku Parku Narodowego Krka.

Obejrzyj zdjęcia Parku Narodowego Krka autorstwa Barbary Błaszkiewicz:

Krka

Park Narodowy Krka

Położenie Parku Narodowego Krka - mapa
Jeżeli chcesz wiedzieć jeszcze więcej o tym miejscu i okolicy, przeczytaj informacje w naszym serwisie: Šibenik - dalmacka perełka, Zdjęcia z Krka: Chorwacja - Północna Dalmacja.

Oficjalne informacje na stronie PN Krka.

Brak komentarzy: