wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

sobota, 26 marca 2011

Zwiedzanie Trewiru w Niemczech [mapa]


Trewir to jedno z najstarszych miast Niemiec. Leży w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Jest portem nad rzeką Mozelą, która płynie przez terytoria Francji, Niemczech i Luksemburgu.

Miejscowość ma duże znaczenie dla historii Niemiec, ale też całej Europy. Znajduje się tu dużo zabytków, zwłaszcza z czasów Imperium Rzymskiego. Już w 16 roku przed naszą erą Rzymianie zromanizowali germański szczep Trewerów. Było stolicą prefektury rzymskiej Galia.

Zwiedzanie Trewiru


W Trewirze warto zwiedzić m.in. katedrę świętego Piotra (zdjęcie) z szatami, w których przeszedł Drogę Krzyżową Jezus Chrystus (wg tradycji). Warty uwagi jest gotycki kościół Najświętszej Marii Panny. Na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO są także: amfiteatr rzymski, Porta Nigra (Czarna Brama), kolumnę w Igel, Termy Cesarskie i łaźnie rzymskie (Barbarathermen), Bazylikę Konstantyna oraz znajdujący się na rzece Mozeli most rzymski.

Trewir
Zdjęcie: Anna M. Lik (facebook.com/anna.lik)

Mapa Trewiru
Inne nazwy: niemieckie Trier, francuskie Treves, łacińskie Augusta Treverorum. Ciekawostka - w Trewirze urodził się Karol Marks.

Brak komentarzy: