gdzie na wakacje? >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

środa, 27 kwietnia 2011

Jak archiwizować zdjęcia z podróży?


Jeśli często robisz fotografie i ich kopie nie mieszczą Ci się na pendrive'ach lub płytach DVD, rozważ archiwizowanie ich na dysku online. Wystarczy zainstalować program na komputerze, wybrać zdjęcia do zabezpieczenia i być spokojnym o nie podczas kolejnych dni wycieczki.

Dzięki temu, że hotele i restauracje oferują już często bezprzewodowy internet (WiFi), korzystanie z dysków online jest teraz najlepszym pomysłem na zabezpieczanie zdjęć z podróży. Istnieje wiele tzw. systemów do backupu danych, ale polecimy Wam polski dysk internetowy, który ma także funkcję galerii zdjęć:

iBard24 Backup online


Backup onlineiBard24 automatycznie tworzy kopie zapasowe danych z Twojego komputera lub laptopa. Dane wgrywane są do wielkiego, bezpiecznego centrum danych w krakowskiej siedzibie firmy (która należy do uznanej grupy Comarch, produkującej m.in. zaawansowane, bezpieczne systemy dla banków). Zdjęcia możesz przekazywać za pomocą dowolnego komputera, w dowolnym miejscu na świecie. Za darmo dostajesz 1 Gb miejsca na dysku, ale są sposoby, aby je bezpłatnie rozbudowywać.

Dzięki iBard24 dane są zabezpieczone przed zagrożeniami takimi jak: wirusy, kradzież komputera, zagubienie danych lub ich uszkodzenie. Jeśli zdarzyłby Ci się taki przykry wypadek, dane pozostaną bezpieczne. Będziesz mógł je ściągnąć na inny komputer.

Po zainstalowaniu i rejestracji programu możesz wybrać pliki i foldery, które chcesz:
  • skopiować do iBard24 – dane zostaną przesłane jednorazowo,

  • dodać do backupu – dane będą przesłane na dysk iBard24, a każdorazowa zmiana zawartości folderu lub edycja pliku spowoduje ponowne przesłanie do iBard24 (jeśli na przykład zapiszesz nowe zdjęcie w katalogu „Moje obrazy”, program niezwłocznie wykona jej kopię bezpieczeństwa).

Kopia zdjęć na dysk online

Kopiowanie jest dobre do zarchiwizowania zdjęć po dniu podróży, a Backup - np. gdy od razu obrabiasz zdjęcia lub piszesz w Wordzie relację z wycieczki.

Kopie bezpieczeństwa są wykonywane "w tle" podczas pracy na komputerze. Wystarczy wybrać pliki do zarchiwizowania, a resztę wykona program.

Jeśli chcesz sprawdzić już teraz, załóż bezpłatne konto 1 Gb.


Obsługa dysku internetowego iBard24


Aplikacja do przegrywania zdjęć do centrum danych iBard24 jest proste dzięki programowi na komputer.

Archiwizacja zdjęć


Zdjęcia na dysk online możesz wgrywać zarówno przez program na komputerze, jak i przez stronę internetową. To rozwiązanie przydaje się, gdy korzystasz z obcego komputera, np. w kawiarence internetowej.

Backup zdjęć przez www


Zdjęcia na swoim dysku internetowym możemy łatwo podglądać poprzez galerię online

Galeria zdjęć w internecie


Załóż konto w dysku internetowym


Sprawdź jak to działa w praktyce - załóż bezpłatne konto 1 Gb i pobierz program >>

W razie problemów przeczytaj też instrukcję do iBard24.

Brak komentarzy: