tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 7 czerwca 2011

Polskibus.com - nowe linie autobusowe


Dziś w Wyborcza.biz pojawił się artykuł o nowej firmie transportowej Polskibus.com, która zaoferuje nowe linie autobusowe. Tanie bilety od 2 zł i WiFi przyciągną do podróży autokarami? Czy też polskie drogi przegrają starcie z krajowymi tanimi liniami lotniczymi?

Tania linia autobusowa zacznie jeździć od 19 czerwca. Opłata za przejazd od 1 zł za bilet i dodatkowo 1 zł za rezerwację. Sieć połączeń obejmie 16 miast w Polsce i cztery stolice - Austrii, Czech, Niemiec i Słowacji. Dziś strona przewoźnika była wyłączona z powodu dużego obciążenia, ale na reklamie możemy przeczytać nazwy miast, pomiędzy którymi będzie kursował Polski Bus. Są to: Berlin, Białystok, Bratysława, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Ostróda, Piła, Poznań, Praga, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wiedeń i Wrocław.

Tanie bilety autobusowe

Autobusy mają być większe od pojazdów konkurencji i mieć 70 miejsc.

Firmę finansuje fundusz Souter Investments. Polskibus.com nazywany jest już autokarowym Ryanairem. W Wielkiej Brytanii firma weszła także w transport kolejowy, ale w Polsce nie ma jeszcze takich planów.

Czy przesiądziecie się na te autobusy?

Brak komentarzy: