tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

poniedziałek, 19 września 2011

Przewodnik po Nowym Jorku - 101 miejsc


Ukazał się nowy, nietypowy przewodnik po tym znanym amerykańskim mieście. Książkę „Nowy Jork. 101 miejsc, które musisz zobaczyć” Anety Radziejowskiej i Marka Rygielskiego opublikowało Wydawnictwo Nowy Świat.

Aneta Radziejowska i Marek Rygielski są wydawcami dwóch internetowych przewodników przeznaczonych dla turystów zwiedzających Nowy Jork i Stany Zjednoczone. Już 10 lat mieszkają w Nowym Jorku. Publikują w polskiej i polonijnej prasie. „Nowy Jork. 101 miejsc, które musisz zobaczyć” to przyjazny przewodnik stworzony z myślą o osobach, które chciałyby poznać to miejsce lepiej niż przeciętny turysta. Znajdziemy w nim „smaki, kolory i etniczne zwyczaje miasta”. Autorzy podpowiadają co zobaczyć, żeby jak najbardziej zaznać nowojorskiej różnorodności. Opisują miejsca „konieczne do obejrzenia i takie, które łatwo przegapić, jeśli się o nich nie wie”.

Główną zaletą książki „Nowy Jork...” jest jej przystępna forma. Kolejno wymieniane miejsca i obiekty są opisane lekkim językiem, okraszone ciekawostkami o kulturze i historii miejsc. Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, takich jak mapy, dojazdy do lotnisk, informacje o komunikacji, bezpłatnych dniach w muzeach, czy też hot-spotach i informacji turystycznej.

„Nowy Jork. 101 miejsc, które musisz zobaczyć” może być interesującą pozycją oraz cennym elementem podróży zarówno dla typowych turystów, jak również osób wyjeżdżających za Ocean w sprawach służbowych.

„Nowy Jork. 101 miejsc, które musisz zobaczyć”


Aneta Radziejowska i Marek Rygielski

Wydanie pierwsze
Warszawa 2011
ISBN 978-83-7386-427-6

oprawa miękka
stron: 280
format: 145 x 205 mm

cena detaliczna: 33,99 zł

premiera: lipiec 2011

Kup przewodnik w wydawnictwie >>

Brak komentarzy: