tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 20 września 2011

(Pół)Przewodnik po Turcji


Przewodnik „Turcja. Półprzewodnik obyczajowy" wśród wielu innych tego typu pozycji wyróżnia się swoją mocno osobistą formą. Jest ona bowiem zbiorem doświadczeń, przeżyć oraz przygód autorek. Głównym jej celem jest natomiast nie sucha informacja, ale jak najlepsze oddanie klimatu, jakim charakteryzuje się niezwykle egzotyczna dla nas Turcja. Pozycja godna polecenia dla osób chcących zarówno poznać jak i poczuć smak i zapach odległej Turcji.

„Turcja. Półprzewodnik obyczajowy" napisany został przez dwie Polki mieszkające tam od wielu lat, zafascynowane kulturą i zwyczajami tego kraju. "Postanowiłyśmy połączyć siły i napisać książkę, będącą kolorową układanką naszych doświadczeń, obserwacji i przygód. Nie będziemy w niej dublować faktów z historii Turcji, dat, nazwisk. Zależało nam, by spróbować oddać chociaż odrobinę tureckiego klimatu, który tak pokochałyśmy – niezależnie od siebie, przebywając w innych, odległych od siebie miastach, obracając się w całkowicie różnych środowiskach" - czytamy w przewodniku.

Autorki przewodnika po Turcji

Agata Bromberek – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do Turcji trafiła w 2005 roku, najpierw pracując w łaźni tureckiej w popularnym kurorcie turystycznym – Alanyi. Później została rezydentką i licencjonowaną pilotką polskich biur podróży. W turystyce pracuje do dzisiaj, mieszka w Alanyi. Samodzielnie nauczyła się języka tureckiego.

Agata Wielgołaska – ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała rok w Kayseri, konserwatywnym mieście położonym w centralnej Anatolii, ale naprawdę zakochana jest w Stambule, w którym spędziła cztery lata, zaczynając od stażu w tureckim oddziale Amnesty International. Od niedawna na "wygnaniu" – mieszka i pracuje w Londynie.

„Turcja. Półprzewodnik obyczajowy”


Agata Bromberek i Agata Wielgołaska

Wydawnictwo Nowy Świat
Wydanie pierwsze
Warszawa 2011
ISBN 978-83-7386-426-9

oprawa miękka
stron: 320
format: 145 x 205 mm

cena detaliczna: 33,99 zł

premiera: lipiec 2011

Kup przewodnik po Turcji w wydawnictwie przez internet >>

Brak komentarzy: