tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 21 września 2011

Toskania, Umbria i okolice. Przewodnik subiektywny


"Toskania, Umbria i okolice. Przewodnik subiektywny" to nowy przewodnik turystyczny po tych włoskich krainach. O Toskanii można pisać bez końca. Czytać też. Polecamy zatem książkę, której autorzy wracają do ukochanego regionu i odwiedzają miejsca znane, jak również odkrywają nowe zakątki Toskanii.

W Toskanii „jest milej, przyjemniej, lepiej niż gdziekolwiek indziej”. Według autorów, dlatego że „Toskania jest zgodna z naturą”. Zachwyt nad pięknem toskańskiego krajobrazu, stylem życia, smakiem potraw, architekturą wypełnia ten przewodnik. Są tu praktyczne porady turystyczne, ale też wysmakowana opowieść o toskańskim dolce vitae. Goławska i Lindenberg zabierają nas w podróż z dala od popularnych szlaków turystycznych i zwracają uwagę na urodę miejsc niepozornych, rzadko odwiedzanych.

Autorzy konfrontują informacje z klasycznych przewodników po Włoszech z własnymi doświadczeniami. Książkę otwiera część zawierająca sprawdzone sposoby na zorganizowanie wyjazdu oraz pomocne rady dotyczące pobytu na miejscu. Autorzy przestrzegają przed złymi lokalami polecając sprawdzone miejsca. Objaśniają zwroty i słówka, podpowiadają co zwiedzać, jak planować pobyt i rozwiązywać problemy turysty.

Goławska i Lindenberg proponują sposoby oraz trasy zwiedzania. O znaczeniu subiektywnego przewodnika po Toskanii i Umbrii decyduje też wrażliwy sposób opisu - bogaty w szczegóły, który sprawia, że można poczuć i zobaczyć charakterystyczne zamglone światło toskańskiego słońca, morze czerwonych dachówek oraz senne koty wylegujące się dookoła. Przewodnik jest wiarygodnym źródłem informacji, podpowiedzią jak zaplanować urlop i opowieścią o toskańskim smaku życia.

„Toskania, Umbria i okolice. Przewodnik subiektywny”


Anna Maria Goławska, Grzegorz Lindenberg

Wydawnictwo Nowy Świat
Warszawa 2009
Wydanie III rozszerzone
ISBN 978-83-7386-327-9

stron: 272
kolorowe zdjęcia

cena detal. 34,90 zł

Kup przewodnik w księgarni Nowego Świata >>

Zobacz także informacje w naszym internetowym Praktycznym Przewodniku:
Toskania
Umbria

Brak komentarzy: