tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

niedziela, 25 grudnia 2011

10 najlepszych stron do planowania podróży


Najlepsze serwisy podróżniczeCoraz więcej stron internetowych o podróżowaniu w dobrej jakości spotykamy na rynku polskim. Jednak wiele portali turystycznych najlepiej sprawdza się w wersji oryginalnej. Najczęściej po angielsku. Dlatego prezentujemy Wam 10 najlepszych stron do planowania podróży, które oszczędzają czasu, pieniędzy i nerwów. Jeśli znacie lepsze, piszcie na kontakt@yougo.pl

NationalGeographic.com
Wiele zdjęć, relacji z podróży i ciekawostek. Nie ma chyba drugiej takiej instytucji, która lepiej inspiruje do podróżowania niż National Geographic.

pl.TripAdvisor.com
Serwis z opiniami na temat noclegów, atrakcji turystycznych, restauracjach. Można obejrzeć zdjęcia i filmiki wideo.

CouchSurfing.org
Serwis społecznościowy, w którym użytkownicy udostępniają za darmo swoje kanapy (couch). Oczywiście, warto odwdzięczyć się w jakiś sposób gospodarzowi (np. przywożąc pamiątki z Polski, przewodnik po Polsce lub serwując nasz miejscowy produkt). Dzięki takiej wizycie możecie też lepiej poznać okolicę, bo gospodarze zwykle chętnie oprowadzają i dzielą się swoją wiedzą o mieście. Ty też możesz udostępnić miejsce noclegowe i przyjmować gości. Trochę świata może przyjechać wtedy do Ciebie. Podobną filozofię ma airbnb.com, ale u członków tej społeczności za nocleg trzeba płacić.

Booking.com
System rezerwacji noclegów, które dostępne są w różnych kategoriach i zasobach cenowych. Warty polecenia jest też hostelworld.com

maps.google.com
Mapy powoli stają się zbędne. Wystarczy wydrukować mapę Google lub wziąć smartfon z mapami w podróż i nawigowanie po mieście (jak i bezdrożach) staje się dziecinnie proste.

LonelyPlanet.com
Jeśli nie ma jakiegoś przewodnika w Twojej lokalnej księgarni, z pewnością znajdziesz go w najbardziej szanowanym wydawnictwie na świecie. Możesz też kupować fragmenty przewodników, dzięki czemu nie musisz brać cegły (całej książki).

SkyScanner.pl
Pozwala wyszukiwać ofertę tanich linii lotniczych w dowolnym okresie roku. Sprawdź, bo możesz zaoszczędzić.

Kayak.com
Wyszukiwarka lotów, hoteli, wypożyczalni samochodów, rejsów promami. Wiele opcji konfiguracji.

SeatGuru.com
Sprawdzisz tutaj, jak jest we wnętrzu samolotu, którym będziesz lecieć. Dzięki temu oswoisz się i dowiesz się, jaki fotel wybrać przy rezerwacji lotu.

AirSafe.com
Praktyczne informacje związane z ruchem lotniczym. Dowiesz się, jak opanować obawę przed lataniem i jakie prawa przysługują pasażerowi.

Z czego Ty korzystasz? Napisz!

Brak komentarzy: