wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

wtorek, 20 grudnia 2011

Dojazd ze Szczecina do lotniska Goleniów


Do lotniska Szczecin Goleniów można dojechać z centrum Szczecina. Do wyboru jest kilka możliwości, a każda ma swoje zalety i wady. Pierwszy raz, gdy próbowałem w niedzielę dostać się czymś na lotnisko, wystraszyłem się, że albo nie zdążę, albo muszę jechać taksówką. Na szczęście dzięki poniższym wskazaniom Wam powinno być łatwiej.

O samą informację jest dosyć trudno, w weekend zazwyczaj nie działają punkty sprzedaży biletów na busy i generalnie podróżowanie przez lotnisko w Goleniowie jest nieco wolną amerykanką. Jeśli masz sprawdzone sposoby na szybki dojazd z i do lotniska, daj znać.

Dojazd do lotniska Szczecin Goleniów

InterGlobus Tour
Najwygodniej. Odjeżdża spod LOTu, czyli biura Polskich Linii Lotniczych LOT przy rondzie zwanym też "Plac Rodło". Zwykle startują na godzinę, półtorej przed odlotem samolotu z lotniska.
Bilet zarezerwujesz taniej przez interglobus.pl - tylko musisz zrobić to co najmniej dzień wcześniej. Telefony: 914850422, 608330233.

Pociągiem lub busem do centrum Goleniowa i potem taksówką
Sposób najdroższy. Rozkład na rozklad-pkp.pl
Dworce PKP i PKS w Szczecinie są niedaleko od siebie, ale kilka minut trzeba liczyć.

Busem i pieszo, np. Bus Fedeńczak
Najtaniej. Bus jedzie z ulicy Świętego Ducha w kierunku Nowogardu, który grzecznościowo może zatrzymać się przy skrzyżowaniu z drogą na lotnisko. Stamtąd już pół kilometra na nogach. Piesza wędrówka nocą na lotnisko może jednak bardziej bojaźliwych turystów przyprawić o palpitację serca.
Tel. do Fedeńczaka: 913926925, 501140055, rozkład jazdy busów Szczecin - Goleniów - Nowogard

Busy Szczecin Goleniów

Punkt IT na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie może pomóc w rezerwacji miejsca w busie lub innym środku lokomocji. Pomocy może udzielić też informacja na lotnisku - tel. 914817400, 914182864.

Mapa dojazdu Szczecin - lotnisko GoleniówZ taką atmosferą należy liczyć się w nocy przy dojeździe busem rejsowym do skrzyżowania dróg na Nowogard i do lotniska:

Dojazd na lotnisko Szczecin Goleniów

A tak wygląda front lotniska w Goleniowie pod Szczecinem:

Goleniów

Szczecin Goleniów


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Od czerwca 2013 można ze Szczecina dojechać koleją na stację Port Lotniczy Szczecin Goleniów