niedziela, 29 kwietnia 2012

Przewodnik: Bornholm [Dania]


Wybierasz się na Bornholm? A może dopiero poszukujesz inspiracji, gdzie uciec od cywilizacji? Sprawdź poniższy przewodnik turystyczny oraz nasz praktyczny poradnik dla planujących rejs na Bornholm.

Jak dotrzeć na Bornholm?


Najbardziej popularną formą dotarcia na wyspę jest rejs na Bornholm.

Można skorzystać z oferty linii promowych Unity Line. Prom Skania płynie co noc ze Świnoujścia do Ystad, skąd podstawiany jest dla nas o 8:30 katamaran do Rønne na Bornholmie. Na miejscu jesteśmy o 9:50.
Z Rønne wracamy o 10:30 również katamaranem do Ystad, a stamtąd promem Skania w dzień (codziennie) lub promem Polonia w nocy (piątek-niedziela).
Ceny dla pieszych kształtują się w cenie około 400 złotych (zależy od kursu korony szwedzkiej, zatem sprawdź na stronie unityline.pl), dla młodzieży 50% taniej, a dzieci poniżej 7 lat płyną bezpłatnie. Za rower obowiązuje dopłata. Cena zawiera rejs promem Skania na trasie Świnoujście-Ystad-Świnoujście, miejsce w kabinie 2 lub 4-osobowej na promie Skania w obie strony, rejs katamaranem Danske Faergen A/S na trasie Ystad-Rønne-Ystad.

Mapa Bornholmu
Zobacz też mapę Bornholmu w PDF do wydruku


Dodatkowe informacje o Bornholmie
Informacja turystyczna w Bornholmie

Bornholm Przewodnik

Bornholm. Wikingowie, kościoły, trasy rowerowe.
Przewodnik rekreacyjny.


Autor: Peter Zralek
156 stron
Wydawnictwo Bezdroża, Wydanie 1 - 2012/04

Bornholm oferuje piękne krajobrazy i ciekawe zjawiska naturalne, bowiem oprócz lasów mamy tu jaskinie i urwiska. Po zbiornikach podwodnych w jaskiniach można poruszać się w łódce. Zobaczymy tu też latarnie morskie, grobowce ze skał, a na skałach ryciny dawnego ludu germańskiego, które na Bornholmie miało swoją siedzibę. Warto zobaczyć rotundowe kościoły, wiatraki, tropikalny park motyli, ale również korzystać ze spokoju skandynawskiego miasteczka i życzliwości ludzi. Jest tu ponad 235 km ścieżek rowerowych, pola golfowe. Fani windsurfingu i wspinaczki także znajdą dobre warunki dla siebie.

Po Bornholmie oprowadza nas Peter Zralek, który wiele lat mieszka w Sztokholmie. Jest przewodnikiem po wielu krajach. Prywatnie był już w około osiemdziesięciu, wliczając w to dokładne przemierzenie Skandynawii.

Zamów przez Internet >>

Masz zdjęcia z Bornholmu? Chcesz podzielić się wspomnieniami?
Wejdź na www.yougo.pl i dodaj relację z podróży - dla autorów ciekawych relacji czekają nagrody.

Brak komentarzy: